Z życia szkoły

Laureaci konkursów

Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez Gminny Dom Kultury w Bychlewie.

W konkursie LAURKA DLA BIBLIOTEKARZA

I miejsce zajęła Klaudia Wnuk

II miejsce Miłosz Socha

Wyróżnienia otrzymali: Łucja Bohdanowicz i Alicja Kraska

Gratulujemy !!!!

konkurs Laurka

 

W konkursie Wielkanocnym całe podium w kategorii wiekowej 5 – 9 lat należało do naszych wspaniałych dzieci.

Kat. 5-9 lat
miejsce I-WNUK KLAUDIA
miejsce II-WILCZURA ŁUKASZ i NATALIA RELISZKA
miejsce III-KOWALIŃSKA AMELIA
Kat. 10-13 lat
miejsce III-RELISZKA KINGA i GŁĄBICKI DAWID
  Natomiast nagroda Internautów trafiła do rąk Szymona Szczesika
Gratulujemy!!!

Wielkanoc

Wirualne Ostatki 2021

Wirtualne „Ostatki”

 

Okazuje się, że w czasie pandemii też można się dobrze bawić. 16.02.2021 r. uczniowie klasy IV b w „Ostatki” przebrali się w domu w różne stroje, umieścili swoje zdjęcia na specjalnie stworzonym w Teams kanale- „Konkurs ostatkowy” i prezentowali swoje pomysły koleżankom i kolegom oraz nauczycielom. Wszyscy uczniowie klasy IVb oraz nauczyciele  mogli głosować na jednego uczestnika konkursu. Jednak trudno było zdecydować się na wybranie jednego przebrania, dlatego niektórzy przyznawali głosy wszystkim uczestnikom. Do wyboru mieliśmy indiańską księżniczkę, Kleopatrę, miss piękności, złą królową, motylka, smoka wawelskiego,  szkieletora, strażaka, księdza, Facebooka, YouTube, lwowiaka, Myszkę Miki,  powstańca warszawskiego,  Steve Minecrafta.  Do zabawy włączyli się również nauczyciele p. Małgorzata Zielak – rycerz i p. Maciej Zielak- kowboj.

Głosowanie trwało do wieczora. Najwięcej lajków otrzymał Igor Niewiadomy z akordeonem w ręku, tuż po nim uplasowała się Julia Augustyniak- smok wawelski. Gratulujemy uczestnikom konkursu. Wszyscy mogą uważać się za zwycięzców. Wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru. Wirtualnie, ale podtrzymali zwyczaj przebierania się w ostatni dzień karnawału. Naładowali akumulatory dobrym humorem sobie i wszystkim obserwującym ich zmagania.

 

Ostatki

Zimowe szaleństwa Ib

Choinki w naszych domach

Prezentacja choinek uczniów klasy I B

Choinki w naszych domach

Ślubowanie klas pierwszych

26  10 2020 oraz 4 11 2020 w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Aleksandry Łagowskiej i Bogumiły Trzeszczak. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonały w tym roku wychowawczynie klas. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej w Piątkowisku.

Wycieczka do pasieki w Lipce.

14.09 2020 klasy IIa i IIb odwiedziły pasiekę w Lipce.

Pszczelarz pan Dariusz Serafiński, właściciel około 900 000 pszczół  bardzo ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach swoich podopiecznych, ich nieustającej pracy, relacjach z trutniami, potyczkach z osami i szerszeniami, a także o ich niezwykłej zdolności uczenia się i zapamiętywania różnych rzeczy. Pszczoły są wzorowo zorganizowaną społecznością, każda pszczoła ma do wykonania życiową funkcję w ciągu bardzo krótkiego , bo na ogół 42  – dniowego życia. Są pszczoły ” zwiadowcy”, ” strażniczki”, ” sprzątaczki”, a nawet pszczoły     „grabarze”, które usuwają martwe koleżanki z ula oczyszczając go w ten sposób.

Po wysłuchaniu ciekawostek z  pszczelego świata zostaliśmy poczęstowani świeżym chlebem z różnego rodzajami miodu.

Mieliśmy również okazję przebrać się w stroje pszczelarskie i obejrzeć z bliska otumanione ( okadzone ) wcześniej przez pana Darka pszczoły. Rozpoznaliśmy  też dwie królowe matki z niebieską i zieloną ” koronami „.

Na terenie pasieki znajduje się również mini zoo, a w nim – kury, kaczki, indyki, kozy i kolorowy paw. W uroczym oczku wodnym pływają leniwie rybki. Nieopdal stoi drewniany domek do apiterapii, którego mikroklimat ula wpływa bardzo korzystnie na każdy organizm.

Niewątpliwą atrakcją dla naszych dzieci był również plac zabaw z ułożonym z opon torem przeszkód i mini boisko , na którym można pograć w piłkę.

Na zakończenie naszej wizyty Gospodarz zaprosił nas na kiełbaski z grilla, a na pożegnanie zostaliśmy obdarowani słodkimi, zdrowymi podarunkami  – miodzikami ( kto, na jaki trafił :)) – lipowym, rzepakowym, akacjowym, gryczanym, faceliowym. Pycha…

M. Socha

 

„ Crea Dance Fit w Twojej szkole” międzyszkolny konkurs z okazji Dnia Dziecka.

Centrum Taneczne Hajdasz przeprowadziło pod hasłem: „ Crea Dance Fit w Twojej szkole” międzyszkolny konkurs z okazji Dnia Dziecka.
Aby wziąć udział w konkursie należało zaprezentować w ciekawy sposób swoją pracę, która mogła być wykonana dowolną techniką plastyczną, mogła też być napisanym samodzielnie wierszem, lub nagraniem z własną piosenką.
Miło nam poinformować, że jedną spośród trzech nagrodzonych prac wykonała uczennica naszej szkoły Wiktoria Zasada z klasy 1A.
Gratulujemy!

Zdrowa żywność to moja aktywność

Rozstrzygnięty został konkurs „Zdrowa żywność to moja aktywność” Jego celem była promocja zdrowego trybu życia i podnoszenie świadomości zdrowego odżywiania.   Uczniowie mieli do wykonania dowolną techniką plastyczną plakat zgodny z hasłem konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i świadomością zdrowego stylu życia i odżywiania.

I miejsce- Jessica Socha- klasa III b

II miejsce – Igor Niewiadomy- klasa III b

III miejsce- Oliwia Okrasa- klasa III b

Wyróżnienie- Weronika Krawczyk- klasa Vb, Anna Tomaszewska- klasa V b

Zwycięzcom gratulujemy.

Krew to lek

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Plastycznego „KREW TO LEK NAD LEKI” zorganizowanego przez Rejonowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Wykonali wiele ciekawych plakatów propagujących ideę krwiodawstwa.  Prace  zostały ocenione i nagrodzone na etapie szkolnym, a następnie przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach, gdzie będą walczyć o I miejsce z pracami uczniów innych szkół powiatu pabianickiego.

I miejsce- Agata Szyszkiewicz-klasa VII b

II miejsce – Michał Pawełczyk- klasa VI b, Martyna Socha- klasa VII a

III miejsce- Daria Świerkowska- klasa VII a, Oliwia Świerkowska- klasa V a

Wyróżnienie – Małgorzata Ruta- klasa VII a

Wyróżnionym uczniom gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Mam na to patent

Uczniowie klas III uczestniczyli w warsztatach „ Mam na to patent” zorganizowanych przez Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.W trakcie warsztatu uczniowie wymyśli i zaprojektowali urządzenia, które usprawniają naszą codzienność.