Zespół Szkolno - Przedszkolny w Piątkowisku

AktualnościUtworzono:


Utworzono:14.06.2019r
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019:

- klas IV - VIII rozpocznie się o godz. 8.00 (Piątkowisko)

- klas I - III i przedszkola rozpocznie się o godz. 9.00 (Żytowice)Utworzono: 14.06.2019r
Rekord

Jak co roku w SP w Piątkowisku organizowana jest akcja PCK „Gorączka złota”. Polega ona na zbieraniu monet 1, 2 i 5 groszowych.

W tegoroczną akcję włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III SP w Piątkowisku. Wraz z garstką uczniów klasy IV, V i uczennicą klasy gimnazjalnej uzbieraliśmy w tym roku 56, 6 kg złotych monet.

Najlepszym „Zbieraczem złota” został Jakub Niewiadomy z kl. V. ,p>Wszystkie pieniądze zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach i będą przeznaczone na wypoczynek letni dzieci.

Nowa edycja konkursu już we wrześniu.

Dziękujemy za ofiarność.Utworzono:14.06.2019r
Międzynarodowy projekt „ADELE – Dziedzictwo kulturowe Europy: kobiety w literaturze”

W dniach 18 – 25 maja br. w ramach Międzynarodowego projektu „ADELE – Dziedzictwo kulturowe Europy: kobiety w literaturze”, trwającego od września 2018 r. do czerwca 2020 r., młodzież klas szóstych i siódmych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku podejmowała swoich rówieśników z Finlandii, Austrii, Włoch i Hiszpanii. Uczestnicy projektu w czasie kilku dni trwania jego polskiej edycji uczestniczyli w zabawach integracyjnych, warsztatach Impro, warsztatach aktorskich prowadzonych przez aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi, a także zajęciach w Muzeum Polin, zatytułowanych „Dziecko w czasie zagłady”, poznali historię Manufaktury oraz Szkoły Filmowej w Łodzi, zwiedzili Łódź, Pabianice i Warszawę. 21 maja w Sali widowiskowej pabianickiego MOK -u odbył się przegląd przedstawień teatralnych przygotowanych przez zespoły młodych aktorów i ich nauczycieli. Spektakle przedstawiały różne postawy bohaterek literackich i ich role w społeczeństwie. Można było zobaczyć kobiety bardzo uległe, spełniające oczekiwania stawiane im przez otoczenie (Dona Francisca z utworu Zgoda Panieńska dziewiętnastowiecznego hiszpańskiego autora Leandro Fernández de Moratína), ale także buntujące się, przekraczające wyznaczane im przez najbliższych granice (Aino – fińska bohaterka z Kalevali Eliasa Lönnrota), kobiety przebiegłe, sprytne, nie dające się zwieść ani bogactwu, ani pochlebstwom mężczyzn (piękna włoska karczmarka Mirandolina z La Locandiery Carlo Goldoni), czarne charaktery, postacie płytkie i powierzchowne (trzy wdowy z utworu wiedeńskiego dramatopisarza Johann Nestroy), prześladujące dobrą, mądrą, pracowitą i niezależną Salome. Polska grupa zaprezentowała postać Ireny Sendlerowej, której poświęcono wiele opracowań oraz utworów literackich, bohaterki, która podczas II wojny światowej ocaliła od zagłady wiele istnień ludzkich, kobiety odważnej, ryzykującej własnym życiem ratowanie żydowskich dzieci z getta.

Przedostatni dzień pobytu zagranicznych gości w Polsce obfitował w liczne atrakcje. W szkole w Piątkowisku Finowie, Włosi, Hiszpanie oraz Austriacy przybliżyli historię i kulturę swoich państw kolegom z Polski. Wzięli także udział w przygotowanym przez uczennice, uczniów i panią Małgorzatę Śmiałkowską z ZSP w Piątkowisku koncercie galowym, podczas którego polskie dzieci wykonały znane światowe przeboje w językach włoskim, niemieckim, hiszpańskim i fińskim. Na zakończenie z wszystkimi uczestnikami projektu pani Gabriela Fogel z Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń poprowadziła warsztaty polskich tańców ludowych.

Spotkanie międzynarodowych grup teatralnych było doskonałą okazją nie tylko do poznania nowych przyjaciół, ale także do przybliżenia jego uczestnikom europejskiego dziedzictwa kulturowego, zapoznanie z wybranymi dziełami literackimi, poznanie sylwetek twórców literatury, wywodzących się z krajów, uświadomienia sobie różnych ról przypisywanych kobietom w społeczeństwach europejskich na przestrzeni dziejów, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, przede wszystkim posługiwania się językami obcymi oraz doskonalenia warsztatu aktorskiego.

Koordynatorką ADELE w Zespole Szkolono – Przedszkolnym w Piątkowisku jest pani Bogusława Groblewska – Durajska. W skład zespołu pracującego nad projektem wchodzą: pan Dyrektor Jakub Olejnik, pani pani Beata Jaksa, pani Anna Krawczuk, pani Magdalena Mądrakowska i pani Marzena Muszyńska, pani Beata Błońska.

opracowała: Magdalena Mądrakowska

Utworzono: 14.06.2019r
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

09 maja 2019 odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3 szkół Gminy Pabianice, pt., „W świecie wierszy dla dzieci”. Recytowane wiersze miały tematykę dowolną. Dzieci miały dowolność wyboru i każdy mógł wybrać utwór, który najlepiej mu odpowiadał.

Cele konkursu to:

• rozwijanie zdolności recytatorskich;

• zachęcanie do występów na scenie;

• uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze;

• odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci.

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów szkół podstawowych, kl.1-3 Gminy Pabianice.

W jury zasiedli:

Pani Gabriela Fogel – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach

Pani Maria Tum – kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sporty w Gminie Pabianice,

Pani Marzena Madej - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobroniu.

Jury miało trudne zadanie wyłonienia najlepszych, ponieważ uczniowie zaprezentowali wysoki poziom recytacji, wiersze były dopracowane i pięknie wyrecytowane.

Miejsca I

Martyna Szprync - ,,Ptasie plotki” (SP Bychlew)

Natasza Szatan - ,,Zosia Samosia” (SP Pawlikowice)

Miejsce II

Amelia Knop - ,,Leń’’ (ZSP Piątkowisko)

Aleksandra Dobiech - ,,Zły humorek” (ZSP Piątkowisko)

Miejsce III

Mateusz Obolewicz - ,,Prot i Filip’’ (ZSP Piątkowisko)

Zofia Bajer - ,,Lokomotywa” (SP Bychlew)

Wyróżnienia

Karolina Kurlapska – „Staszek w lesie” (SP Petrykozy)

Kinga Reliszka - ,,Kwiecień’’ Kazimierczak (ZSP Piątkowisko)

Lena Tomala - ,,Pstro’’ (SP Pawlikowice)

Olga Świątek - ,,Sama w domu’’ (SP Petrykozy)

Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, książkami oraz upominkami. Dla wszystkich był słodki poczęstunek.

Konkurs został zorganizowany przez Gminny Dom Kultury w Bychlewie we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Piątkowisku oraz Gminną Biblioteką Publiczną filia w Żytowicach. Za przebieg imprezy odpowiedzialne były Urszula Kaczmarek, Bogumiła Trzeszczak, Malwina Rzepkowska. Uroczystość odbyła się w Sali OSP w Górce Pabianickiej.Utworzono: 22.05.2019r
Zebrania z rodzicami uczniów kl.IV - VIII

Zebrania z rodzicami uczniów klas IV-VIII odbędą się o godz. 17.00 dn. 28 maja 2019r w szkole w Piątkowisku.


Utworzono: 16.05.2019r
Konsultacje nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019

Godziny do dyspozycji rodziców 2018/2019Utworzono: 30.04.2019r
1 maja 2019r - Święto Pracy
2 maja 2019r - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
(dzień wolny od zajęć dydaktycznych)
3 maja 2019r - Święto Narodowe 3 Maja


Utworzono: 26.04.2019r
Listy dzieci - rok szkolny 2019/2020

Listy dzieci przyjętych do klas pierwszych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku w roku szkolnym 2019/2020

Listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku w roku szkolnym 2019/2020Utworzono: 26.04.2019r
Informacja
Dyrektor szkoły informuje: od dnia 29.04.2019r (poniedziałek) zajecia dydaktyczno-wychowawcze odbywają się zgodnie z planem lekcyjnym dla danej klasy.

Utworzono: 19.03.2019r
Listy dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020

Listy dzieci przyjętych do klasy pierwszej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku w roku szkolnym 2019/2020


Utworzono:14.03.2019r
Informacja
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku uprzejmie informuje zainteresowanych rodziców w sprawie zapisu dzieci w wieku przedszkolnym do Przedszkola w Żytowicach na okres wakacji od 29 lipca do 30 sierpnia 2019 r. Wnioski o zapisanie dzieci na wakacje można składać w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-14.00 w najbliższych miesiącach tj. marcu, kwietniu lub maju. W okresie od 24 czerwca do 26 lipca 2019 r. dyżury będzie pełnić Przedszkole w Petrykozach. Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się do tamtej placówki i zapisanie dzieci.

Utworzono: 04.03.2019r
Feriada 2019
Utworzono: 08.02.2019r
Spotkanie z sędzią Anną Marią WesołowskąUtworzono: 08.02.2019r
Orbit - Dziel się uśmiechem

Utworzono: 08.02.2019r
Projekt Ratujemy i uczymy ratować


Utworzono:08.02.2019r
Przedstawienie Nakarm ptaki

Utworzono: 06.02.2019r
Lekcja EDB- Indywidualne środki ochrony przed skażeniamiUtworzono: 06.02.2019r
Doradztwo zawodowe - Piznajemy zawód weterynarza,technika weterynarii oraz groomera


Utworzono: 06.02.2019r
Międzynarodowy projekt edukacyjny „ADELE – Dziedzictwo kulturowe Europy: kobiety w literaturze” - wystawaUtworzono: 06.02.2019r
Poczta walentynkowaUtworzono: 01.02.2019r
Jasełka
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

We wtorek18 grudnia 2018 w szkole w Żytowicach odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy II B pod okiem wychowawcy. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzinami. Na zakończenie wszyscy mali aktorzy zaśpiewali wraz z gośćmi kolędę Przybieżeli do Betlejem. W tym dniu nie zapomniał odwiedzić nas także Mikołaj.

Utworzono:01.02.2019r
Mikołajki
6 grudnia odwiedził przedszkolaków i uczniów klas I-III Mikołaj. Każda grupa przygotowała dla przybyłego gościa piosenkę lub wiersz. Mikołaj wręczył dzieciom słodkie upominki.

Utworzono: 28.01.2019r
Zapisy do oddziałów przedszkolnych i kl.I szkoły podstawowej


Zapisy do oddziałów przedszkolnych i kl. I odbywają się w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku.

Harmonogram rekrutacji na rok 2019/2020

Regulamin rekrutacji do przedszkola na rok 2019/2020

Wniosek o przyjecie do przedszkola na rok 2019/2020

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola

Regulamin rekrutacji do klasy I na rok 2019/2020

Wniosek o przyjecie do klasy Iej szkoły podstawowej na rok 2019/2020

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy I


Utworzono:18.01.2019r
Ferie zimowe: 11 lutego - 24 lutego 2019r


Utworzono: 18.01.2019rUtworzono:18.01.2019r
Regulamin organizacji wycieczek i wyjść poza teren szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku


Utworzono: 18.01.2019r
21.11 –,,Cała Polska czyta dzieciom’’ połączone z Konkursem recytatorskim pt. ,,Jesienne wierszowanie”
Chętne dzieci mogły wykazać się zdolnościami recytatorskimi i wygłosić przygotowany wcześniej wiersz o tematyce jesiennej. Konkursy recytatorskie cieszą się dużym powodzeniem. Tak było i tym razem. Do konkursu zgłosiło się 35 dzieci ze szkoły i oddziałów przedszkolnych. W takich kategoriach przesłuchiwano dzieci. Były one oceniane pod kątem opanowania tekstu, jego interpretacji, a także prezentacji scenicznej.

Jury podkreślało jak trudne było to dla nich zadanie – niełatwo było wyłonić tych najlepszych. Ostatecznie panie: Aleksandra Pluta, Halina Grochowalska i Anna Krawczuk odczytały werdykt.

Spośród dzieci z oddziałów przedszkolnych pierwszym miejscem nagrodzono Adriannę Swędrak za recytację wiersza „Jesienią”, drugim Igę Paczkowską - „Dwa wiatry”. Trzecia nagroda przypadła w udziale Joannie Kobylarczyk za wiersz „Jesienne liście”.

Wśród uczniów klas I-III nagrodzono otrzymali: I miejsca: Mateusz Obolewicz ,,Grzyby” oraz Jakub Zajd ,,Jesienny pociąg II miejsca: Julian Pająk ,,Psotna Jesień” oraz Miłosz Miszewski ,,Jesienny czas” III miejsca: Jessica Socha ,,Przyszła jesień do ogródka” oraz Amelia Knop ,,Jesienny pociąg” Zauważeni i wyróżnieni zostali również: Jakub Wódka- ,,Jesienny wiatr”; Alicja Tyczyńska - ,,Jesień u fryzjera”; Kinga Reliszka - ,,Jesienią”

Laureaci a także wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone za trud przygotowania wiersza oraz za odwagę mierzenia się z tremą przed publicznością. W czasie przerw w oczekiwaniu na werdykt, Pan dyrektor Jakub Olejnik przeczytał dzieciom krótkie opowiadania pt. ,,Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” oraz ,,Z przygód Krasnala Hałabały”

Konkursu recytatorski przygotowały: bibliotekarka Urszula Kaczmarek oraz wychowawczyni klasy II: Bogumiła Trzeszczak.

W całej imprezie wzięło udział 135 osób.Utworzono: 02.01.2019r


Utworzono: 16.12.2018r


Utworzono: 16.12.2018r


Utworzono: 26.11.2018r
Wojewódzkie eliminacje konkursu Bezpieczny Kibic
16 11 2018 Uczniowie klas drugich uczestniczyli w wojewódzkich eliminacja konkursu Bezpieczny Kibic w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa, które odbyły się w Łodzi w hali MOSIR przy ul. Małachowskiego. Kibicowaliśmy wszystkim drużynom.

Utworzono: 26.11.2018r
Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
9 11 2018 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 11:11 uczniowie odśpiewali hymn Polski w ramach akcji Hymn dla Niepodległej. Każda klasa przygotowała pieśń patriotyczną. Można było usłyszeć „Rotę”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „ Maszerują strzelcy” oraz piosenki o Niepodległości. Między pieśniami uczniowie przybliżyli historię Niepodległej Polski ora przedstawili inscenizację „Biały orzeł już wzbić się nie może”.

Utworzono: 26.11.2018r
Dzień Zdrowego Śniadania
W dniu 08 11 2018 klasa I B i II B obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu uczniowie sami przygotowywali zdrowe śniadanie i wspólnie je konsumowali. Uczniowie mają świadomość, że zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwie skomponowane posiłki dostarczają energię oraz są źródłem cennych składników odżywczych. Służą więc wzrastaniu oraz utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej oraz mają korzystny wpływ na naukę.
Utworzono: 26.11.2018r
Powiatowy Konkurs Wiedzy i Sprawności w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa
W dniu 6 11 2018 Ola Dobiech i Antek Ciosek reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Sprawności w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Klasa IIA i IIB wzięły także udział w konkursie Bezpieczny Kibic i zajęły I miejsce. W nagrodę otrzymali grę planszową oraz udział w wojewódzkim konkursie Bezpieczny Kibic. Gratulujemy naszym uczniom.

Utworzono: 20.11.2018r
Międzynarodowy projekt edukacyjny „ADELE – Dziedzictwo kulturowe Europy: kobiety w literaturze”
Od września 2018 r. do czerwca 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piątkowisku realizowany jest projekt „ADELE – Dziedzictwo kulturowe Europy: kobiety w literaturze”. Adresowany jest do uczniów w wieku 12 lat z Polski, Finlandii, Austrii, Włoch i Hiszpanii.

Koordynatorką ADELE w Zespole Szkolono – Przedszkolnym w Piątkowisku jest pani Bogusława Durajska. W skład zespołu pracującego nad projektem wchodzą: pan Dyrektor Jakub Olejnik, pani Beata Jaksa, pani Marzena Muszyńska, pani Magdalena Mądrakowska , pani Beata Błońska, pani Anna Krawczuk i pani Marianna Dźbik.

ADELE – Dziedzictwo kulturowe Europy: kobiety w literaturze


Utworzono: 20.11.2018r
Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości
09.11.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wystrój sali, przepiękny śpiew pieśni patriotycznych, oraz wzruszające sceny przeniosły Nas w przeszłość, do czasów, gdy nasi przodkowie walczyli o naszą wolność i niepodległość. Obchody 11 listopada to nasz szacunek dla tych wielkich bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.Utworzono: 20.11.2018r
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 04.10.2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zostały one poprzedzone kampanią wyborczą. Wszyscy kandydaci zobowiązani byli przygotować plakaty wyborcze aby przedstawić swoje pomysły na dany rok.

Po zaciętej walce przewodniczącym szkoły został Franek Gryglewski z klasy III gimnazjum, zastępcą Milena Adamczewska.

Dziękujemy wszystkim pozostałym za zaangażowanie i włożony wysiłek.Utworzono: 20.11.2018r
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W dniu 12. 10.18r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z podstawówki i gimnazjum wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom za ich trud i wysiłek poprzez przepiękny śpiew, krótkie scenki z życia szkoły i występy artystyczne. Były również życzenia, kwiaty i nagrody. Uroczystość przygotowana została pod kierunkiem p. Małgorzaty Śmiałkowskiej i Magdaleny Nowak.


Utworzono: 08.11.2018r
INFORMACJA
W związku z podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor szkoły informuje, że 12 listopada 2018 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych.

Dyrektor
Jakub OlejnikUtworzono: 08.11.2018r
Czytelnicza Sztafeta Szkół w Żytowicach
W Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żytowicach 7 listopada odbyła się Czytelnicza Sztafeta Szkół, zorganizowana prze Pedagogiczną Bibliotekę w Pabianicach oraz Filię Biblioteczną w Żytowicach. Sztafeta poświęcona była 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości udział wzięły: kl. 0, kl. 1a, 1b, 2a, 2b, kl. 3 oraz grupa 5-latków wraz z nauczycielami. Uczniom czytane został wiersze patriotyczne: ,,Ojczyzna”, ,,Wolnym być” oraz legendy: ,,O Lechu, Czechu i Rusie”, ,,Syrenka”, ,,Szabla Króla Zygmunta”, ,,O hejnale mariackim”. Teksty wybranych legend czytali nauczyciele, każdy innej klasie. Sztafeta rozpoczęła się o 8.30 i zakończyła o 11.00.


Utworzono: 29.10.2018r
1 listopada 2018r (czwartek) - Wszystkich Świętych (dzień wolny od zajęć dydaktycznych)

2 listopada 2018r (piątek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych


Utworzono: 31.08.2018r
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019:

3 września 2018r (poniedziałek) godz. 8.00 (Piątkowisko)

i godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 18.06.2018r
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018:
- klas IV - VII rozpocznie się o godz. 8.00 (Piątkowisko)
- klas I - III i przedszkola rozpocznie się o godz. 9.30 (Żytowice)

Utworzono: 04.05.2018r
Mateusz najlepszy w TAEKWON-DO ZS PUT
Uczeń klasy II Mateusz Obolewicz zajął I miejsce w układach formalnych tradycyjnych i I miejsce SOFT STICK DZIECI 9 lat w 25 Międzynarodowych Mistrzostwach Polski TAEKWON-DO ZS PUT.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!Utworzono: 04.05.2018r
Sukcesy sportowe uczniów SP w Piątkowisku
W styczniu odbyły się IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Powiatu Pabianickiego w piłce siatkowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piątkowisku podopieczni p. Macieja Zielaka zajęli II miejsce. W skład reprezentacji wchodzili uczniowie klas gimnazjalnych: Mąkowski Kacper, Włodarczyk Sebastian, Zalas Piotr, Pyrkosz Mariusz, Bednarkiewicz Patryk, Woszkowski Stanisław, Konieczny Tomasz, Kosiński Jakub. W lutym odbyły się MISTRZOSTWA GMINY PABIANICE w mini piłce siatkowej. Podopieczni p. Mariusza Świrniaka zajęli I miejsce. W skład reprezentacji wchodzili uczniowie kl. VI: Michalski Kacper, Pawłowski Kacper, Syrowy Dawid, Woicki Norbert, Marciniak Filip, Kraska Hubert, Gołębiewski Szymon, Szymański Szymon. Natomiast w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Powiatu Pabianickiego zajęli III miejsce.

Utworzono: 04.05.2018r
Wiosenny „Mam Talent”
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku 21 marca odbył się konkurs pt. „MAM TALENT”. Młodzież szkolna przedstawiała swoje umiejętności w dziedzinach takich jak: taniec, śpiew gra na instrumentach muzycznych. Jury w składzie Malwina Rzepecka, Patryk Bednarkiewicz, Oliwia Nowak, Adrian Kędziak miało trudne wyzwanie, by spośród 25 uczestników z różnych klas wybrać najlepszych. Pierwsze miejsce zajęła Anna Wieczorek z klasy gimnazjalnej III a, która swoją grą na pianinie zachwyciła jury i widownię. Szymon Szymański uczeń klasy VII SP zajął II miejsce, prezentując taniec. Trzecie miejsce zajęła grupa taneczna z klasy V b z układem, tanecznym. Wyróżnienia otrzymali: Juliusz Klinke z klasy gimnazjalnej III b prezentujący grę na gitarze oraz Jula Juszczyk z kl. IIa grająca na pianinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Utworzono: 04.05.2018r
Szóstoklasistka z Piątkowiska siódma w Polsce
17.03.2018 r. w Bielsku – Białej odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura”. Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Piątkowisku Magdalena Mądrakowska zajęła w tym roku siódme miejsce i po raz czwarty tytuł laureatki. Magdę do konkursu przygotowywał pan Arkadiusz Raszka – nauczyciel religii w międzyszkolnym punkcie katechetycznym, mieszczącym się przy Kościele św. Piotra i św. Pawła w Pabianicach oraz nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Piątkowisku p. Magdalena Mądrakowska. Tegoroczna edycja konkursu, w której uczestnicy musieli wykazać się znajomością Ksiąg Starego Testamentu: Estery, Daniela i Ezechiela, składała się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. Wzięło w nim udział 777 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.


Utworzono: 04.05.2018r
Dzień Kobiet w szkole w Piątkowisku
Uczniowie klas czwartych i piątych wraz z nauczycielkami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku – paniami: Beatą Jaksą, Mariolą Sanigórską, Małgorzatą Listowiecką i Magdaleną Mądrakowską 09.03.2018 r. zaprezentowali program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Na uroczystość prowadzoną przez Radną Gminy Pabianice p. Annę Marciniak licznie przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, nauczyciele, mieszkańcy gminy. Obchody święta kobiet umilił gościom i młodym artystom słodki poczęstunek przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Piątkowisku i Radę Sołecką. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rodzina razem”.

Utworzono: 04.05.2018r
Joanna Olech w Piątkowisku
21.02.2018 r. do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku przyjechała znana pisarka i felietonistka, autorka książek dla dzieci i młodzieży pani Joanna Olech. Podczas trwającego godzinę spotkania uczniowie klas czwartych mogli zapoznać się z twórczością pisarki, poznać tajniki jej warsztatu artystycznego i uczestniczyć w grach i zabawach przygotowanych przez panią Olech. Spotkanie przygotowały pracownice Filii Bibliotecznej w Piątkowisku panie: Urszula Kaczmarek i Ewelina Kaczmarek we współpracy z nauczycielkami paniami: Małgorzatą Listowiecką, Małgorzatą Zielak i Magdaleną Mądrakowską.


Utworzono: 04.05.2018r
Uczniowie SP w Piątkowisku odebrali nagrody na UŁ
Dnia 16.04.2018 r. w auli UŁ Wydziału Filologicznego odbyło się rozstrzygniecie II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego i literackiego „Władcy w rosyjskich baśniach”. Prace do konkursu zgłosiło 5 uczniów z klas I-III SP w Piątkowisku. Iga Jaksa z pracą "12 miesięcy" zajęła l miejsce w kategorii klas 2-3, a Matylda Kędzierska zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii. Dziewczynki do konkursu przygotowała nauczycielka p. Magdalena Socha. W jury zasiadali wykładowcy i studenci Wydziału Filologicznego UŁ i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.Utworzono: 04.05.2018r
„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”
„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt edukacyjny propagujący czytelnictwo i rozwijający współpracę między przedszkolami. Pluszowy miś odwiedza przedszkola w całej Polsce. Podczas wizyt wspólnie z dziećmi słucha bajki czytanej przez nauczyciela. Jest wyposażony w Dzienniczek Podróży, w którym nauczyciel odwiedzanej grupy zapisuje tytuł czytanej bajki, dedykację na pamiątkę i wkleja zdjęcie odwiedzanej grupy. W tym roku szkolnym grupę 4,5-latków w przedszkolu w Żytowicach odwiedzili: miś Bruno z Poznania, miś Hubek z Krapkowic, miś Maciuś z Pułtuska, miś Bąbelek z Kałuszyna, miś Rysio z Bratkowic i miś Złotniś z Wrocławia. Przedszkolaki w towarzystwie misiów słuchały bajek i wierszy czytanych przez wychowawczynię Agnieszkę Packą i zaproszonego gościa p. bibliotekarkę Urszulę Kaczmarek. W czasie wizyt misie towarzyszyły dzieciom podczas zajęć przy stolikach, wspólnych zabawach i wizyt w bibliotece. Udział w projekcie zachęca dzieci do czytania i przyczynia się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.Utworzono: 04.05.2018r
Mali ratownicy
Dnia 15.03.2018r przedszkolaki z ZSP w Piątkowisku i uczniowie kl. I-III SP w Piątkowisku uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej „Szpital dla Misia” i „Zostań Małym Ratownikiem”. Podczas warsztatów przedszkolaki i uczniowie wcielili się w postać lekarzy i udzielali pierwszej pomocy pluszowym misiom i fantomom. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy i właściwego zachowania się w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych.
Utworzono: 04.05.2018r
Najlepsi w powiecie
W piątek 13 kwietnia 2018 r. w Pabianicach odbyły się V mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Szkołę Podstawową w Piątkowisku reprezentowali uczniowie III klas gimnazjalnych w składzie: Kaja Kalisz, Patryk Bednarkiewicz, Jakub Kamiński, Dawid Świerkowski, Łukasz Wardęcki. Na siedmiu stacjach urazowych udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku poparzenia, wypadnięcia z okna, zranionym w wypadkach: na rowerze, samochodowym, w wyniku bójki, z krwotokami, złamaniem. Rozwiązywali również test wiedzy o PCK i kulturze zdrowotnej. Nasza drużyna za zdobycie I miejsca została nagrodzona pucharem, medalami, dyplomem. Zwycięzcy otrzymali też apteczki pierwszej pomocy. Nad grupą czuwała p. Anna Krawczuk- opiekun PCK w SP w Piątkowisku, a uczniów do mistrzostw przygotowała p. Dagmara Fijołek. Pozorantami na stacjach urazowych oraz przewodnikami grup byli również uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Piątkowisku oraz liczni absolwenci Gimnazjum w Piątkowisku.

Zwycięzcom gratulujemy.


Utworzono: 04.05.2018r
Profilaktyka w parze z kulturą
1 marca 2018 r. klasy gimnazjalne III b i III c Szkoły Podstawowej w Piątkowisku wraz z opiekunami p. Małgorzatą Zielak i p. Anną Krawczuk uczestniczyły w spektaklu „Impreza” w Teatrze Powszechnym. Na deskach „Małej sceny” obejrzeli kolejną odsłonę "Dziecka w sytuacji" – cyklu edukacyjnego realizowanego przez Teatr od kilku lat z myślą o dzieciach i młodzieży. Sztuka podejmowała temat niebezpiecznych zachowań i wkraczania w dorosłość. Po spektaklu odbyły się warsztaty poświęcone problemom ludzkiej seksualności, zachowań ryzykownych, które poprowadzili Andrzej Jakubas – aktor teatru oraz Aleksandra Dulas z Fundacji Spunk. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zarówno przedstawienie, jak i warsztaty skłoniły młodzież do refleksji na temat dorastania i dojrzewania.

Utworzono: 04.05.2018r
Spacerkiem po Łodzi
We wtorek 25 kwietna 2018 r. uczniowie klasy gimnazjalnej III c w Szkole Podstawowej w Piątkowisku pod opieką wychowawcy p. Anny Krawczuk i p. Wioletty Watały podziwiali rośliny kwitnące w łódzkim Ogrodzie botanicznym. Ich uwagę przykuły różnobarwne tulipany (ok. 51 tys. w 27 odmianach), kwitnące krzewy, drzewa w ogrodzie japońskim. Na mówiącej ławeczce mogli zapoznać się z życiem motyli . Po rekreacji na świeżym powietrzu zrelaksowali się w kręgielni „Król Kul”.


Utworzono: 04.05.2018r
Potyczki Poliglotów
12 kwietnia 2018 r. odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Obcym „Potyczki Poliglotów”. Szkołę Podstawową w Piątkowisku reprezentowały dwie osoby. I miejsce zdobyła uczennica klasy gimnazjalnej III c Natalia Kądziela, III miejsce Hanna Bańkowska z klasy VII. Do wzorowej recytacji przygotowywały panie A.Michaś –Michalska i p. M.Mądrakowska.

Utworzono: 04.05.2018r
SOS mieszkańców płonącej łąki
W Szkole Podstawowej w Piątkowisku uczniowie klas IV pod kierunkiem p. Marianny Dżbik, p. M.Zielak i p. Marioli Sanigórskiej prezentowali przedstawienie „SOS mieszkańców płonącej łąki”. Dotyczyło ono zachowań proekologicznych. Uczniowie dowiedzieli się, co dzieje się ze stworzeniami podczas wypalania łąk.


Utworzono: 04.05.2018r
Decoupage
7.02.2018 r. uczniowie SP w Piątkowisku aktywnie spędzali czas wolny, poznając nową technikę ozdabiania drewna, szkła, plastiku, jaką jest decoupage. Podczas warsztatów przyklejali na drewnianych, styropianowych serduszkach i szkle na odpowiednio przygotowanej powierzchni wycięte z papieru ryżowego motywy roślinne. Następnie nakładali warstwę lakieru, aby wtopić całkowicie motyw w powierzchnię. Praca sprawiła wszystkim dużo radości i dała satysfakcję. Zachęciła do samodzielnego tworzenia „dział sztuki”. Z techniką dequpage zapoznały uczniów panie Wioletta Watała i Anna Krawczuk.


Utworzono: 04.05.2018r
Niezapomniane chwile w Kręgielni Grakula w Łodzi.
30.01. 2018 r. uczniowie SP w Piątkowisku aktywnie spędzali czas wolny, uprawiając niepowtarzalny sport jakim jest - Bowling. Niezależnie od wieku oraz sprawności fizycznej integrowali się i relaksowali, grając w kręgle pod opieką p. Wioletty Watała i p. Anny Krawczuk.

Utworzono: 04.05.2018r
Smakowita czekolada wyrabiana własnoręcznie
2.02.2018 r. uczniowie kl. I-VI uczestniczyli w procesie wyrabiania czekolady w Manufakturze Czekolady w Łodzi. Najpierw oglądali prezentację dotyczącą procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki, następnie kosztowali gorącej czekolady, degustowali ziarna kakao. Oglądali pokaz ręcznego temperowania czekolady. Zaopatrzeni w wiedzę sami przygotowali własną tabliczkę czekolady, dodając do niej suszone owoce, orzechy, wiórki kokosowe, a nawet pikantne chili czy imbir. Każdy uczestnik zapakował zrobioną przez siebie tabliczkę czekolady w ozdobne opakowanie, by w domu podzielić się z bliskimi wrażeniami i słodkim wyrobem. Nad uczestnikami warsztatów czuwały p. Wioletta Watała i p. Anna Krawczuk.


Utworzono: 04.05.2018r
Młody strażak I w powiecie VI w województwie
Damian Dudek uczeń klasy gimnazjalnej III c SP w Piątkowisku 11 kwietnia 2018 r. zdobył I miejsce w eliminacjach powiatowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. SP w Piątkowisku reprezentowała również uczennica klasy gimnazjalnej III b Martyna Hołownia. Wszyscy uczestnicy turnieju pisali test oraz odpowiadali ustnie na pytania jury z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz funkcjonowania PSP i OSP. W eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się 23 kwietnia w Wolborzu Damian Dudek zajął VI miejsce.


Utworzono: 04.05.2018r
Powiatowy Konkurs Ornitologiczny
4 kwietnia 2018 r. w Muzeum Miasta Pabianic odbył się finał X Powiatowego Konkursu Ornitologicznego. Organizatorem konkursu było Muzeum Miasta Pabianic Tegoroczna, jubileuszowa edycja okazała się rekordowa jeśli chodzi o frekwencję – startowało ponad 70 uczestników. W kategorii klas VII uczniowie SP w Piątkowisku na 17 drużyn zajęli III miejsce. Szkołę reprezentowali: Magdalena Grzelczak, Jakub Szczepanik, Szymon Dudzik. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Magdaleny Nowak. W kategorii klas IV-VI szkołę reprezentowali: Magdalena Mądrakowska, Julia Studzińska i Szymon Szymański. Opiekunem tej drużyny była p. Marianna Dżbik.


Utworzono: 04.05.2018r
„Cudowny chłopak”
Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Piątkowisku poznali poruszającą historię Auggiego, który ma zdeformowaną twarz. Czasami jeden przyjazny gest, jedno wyciągnięcie pomocnej dłoni może wyzwolić pozytywną energię, która drzemie w każdym człowieku. Po projekcji filmu uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne, na podstawie których zostały przeprowadzone lekcje godziny z wychowawcą w ramach programu edukacyjnego przygotowanego przez Nową Erę.

Utworzono: 04.05.2018r
Mali Ratownicy
W klasie III Szkoły Podstawowej w Piątkowisku zrealizowany został program edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować". Dzieci poznawały zasady pierwszej pomocy, działania ratujące życie podejmowane przez świadków zdarzenia. Dzieci oswoiły się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowały właściwe nawyki i postawy. Zajęcia prowadziła p. Wioletta Watała


Utworzono: 04.05.2018r
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
26 kwietnia 2016 r. w SP nr 3 w Pabianicach odbyły się eliminacje powiatowe XLI Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Szkołę Podstawową w Piątkowisku reprezentowały drużyny: klas gimnazjalnych w składzie Dawid Guziak, Mariusz Pyrkosz, Łukasz Wardęcki i szkoły podstawowej- Maja Jakub, Jakub Garus, Jakub Wardęcki i Oliwia Nowak. Zawodnicy zmagali się z torem przeszkód, jazdą praktyczną w Miasteczku Ruchu Drogowego i testami wiedzy. Reprezentanci klas gimnazjalnych uzyskali miejsce II, a szkoły podstawowej miejsce III. Opiekunami drużyn byli: p. Anna Krawczuk i p. Tomasz Przewoźny. Zawodnicy przygotowywali się do turnieju pod okiem p. Tomasza Przewoźnego.


Utworzono: 04.05.2018r
Dzień ze Strażakiem
Pierwszaki z Żytowic wraz z wychowawczyniami Anną Pawlak i Bogumiłą Trzeszczak wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żytowicach, by poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać ich wyposażenie. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci pierwszaków.Utworzono: 04.05.2018r
Gry komputerowe zamień na planszowe
Nowoczesna technologia zawładnęła życiem niejednej rodziny. Pierwszaki z Żytowic wraz z wychowawcą Bogumiłą Trzeszczak postanowiły coś na to zaradzić i przyniosły do szkoły gry planszowe. W czasie zajęć uczniowie poznali historię gier planszowych, a potem, korzystając z pięknej aury, grali na świeżym powietrzu. Sami doszli do wniosku, że taki sposób spędzania wolnego czasu zapewnia dobrą zabawę, umożliwia odreagowanie szkolnych stresów i pozwala wczuć się w nieznane dotąd role, rozwija wyobraźnię oraz uczy przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie, pogodzenia się z porażką. W klasie I b odbył się także konkurs gry w warcaby „Warcabik”. Rozgrywki przyniosły dzieciom wiele emocji. Mistrzem został Julek Pająk.Utworzono: 04.05.2018r
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
Drużyna klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Piątkowisku w składzie: Jolanta Mencel, Iga Kudra, Patryk Bednarek zajęła III w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W klasyfikacji indywidualnej Jolanta Mencel osiągnęła najlepszy wynik w teście topograficznym. Drużyna pod opieką p. A.Rogali będzie występowała 26.05.2018 r. w Dłutowie eliminacjach wojewódzkich.Utworzono: 04.05.2018r
Inspiring women

Szkolna Grupa Amnesty International w Piątkowisku we współpracy z Fundacją Feminoteka realizowała projekt „Inspiring women”. Uczennice w dniach 23-24. 03.2018 r. uczestniczyły w 12-godzinnym treningu Wendo, uczyły się samoobrony, wyznaczania granic oraz wzmacniania postawy asertywności. Rodzice, krewni uczennic oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Piątkowisku 23.04.2018 r. wzięli udział w „debacie o równości”.
Utworzono: 04.05.2018r
Laureaci eliminacji wojewódzkich Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie z SP w Piątkowisku
Co roku uczniowie klas gimnazjalnych biorą udział w konkursach i olimpiadach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. W tym roku dwoje uczniów: Weronika Kukieła i Patryk Bednarkiewicz pokonawszy eliminacje szkolne i rejonowe, dostało się do eliminacji wojewódzkich Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, w których trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu prawa, wiedzy o UE, działalności organizacji międzynarodowych, rynku, giełdy, funkcjonowania państwa i polityki międzynarodowej. Uczniowie klas gimnazjalnych SP w Piątkowisku otrzymali tytuł finalisty. To daje im dodatkowe punkty przy rekrutacji do liceum.

Utworzono: 04.05.2018r
Olimpiada PCK
XX Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Kulturze Zdrowotnej odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach dnia 27.04.2018 r. w eliminacjach rejonowych brało udział kilkudziesięciu uczniów klas V. Szkołę Podstawową w Piątkowisku reprezentowały Małgorzata Rydczak i Agata Szyszkiewicz. Obie uzyskały bardzo dobry wynik. Wykazały się wiedzą z historii PCK, dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy czy zdrowego stylu życia. Małgorzata Rydczak zajęła III miejsce w konkursie. Do olimpiady dziewczynki przygotowywały się z opiekunem koła PCK p. Anną Krawczuk.


Utworzono: 27.04.2018r
30 kwietnia 2018r - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
1 maja 2018r - Święto Pracy
2 maja 2018r - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
(dzień wolny od zajęć dydaktycznych)
3 maja 2018r - Święto Narodowe 3 Maja
4 maja 2018r - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Utworzono: 15.02.2018r
Zapisy do oddziałów przedszkolnych i kl.I szkoły podstawowej


Zapisy do oddziałów przedszkolnych i kl. I odbywają się w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku.

Harmonogram rekrutacji na rok 2018/2019

Wniosek o przyjecie do przedszkola na rok 2018/2019

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola

Wniosek o przyjecie do klasy Iej szkoły podstawowej na rok 2018/2019

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy I


Utworzono: 04.12.2017r
Międzynarodowy projekt edukacyjny „Mały miś w świecie wielkiej literatury” 2017/2018 realizowany w grupie 5-latków
Głównym celem projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami.

W piątek 1 grudnia 2017r odwiedził grupę 5-latków Miś Bruno z przedszkola nr 53 z Poznania. Przedszkolaki przyjęły go do naszego grona z wielką radością. Nawet przedstawiły Mu nowych pluszowych przyjaciół, żeby towarzyszyły mu podczas naszych stolikowych zajęć. Misiowi Bruno przeczytaliśmy opowiadania z naszej ulubionej książeczki „Nowi przyjaciele Misia Uszatka”. Z niecierpliwością czekamy na nowego Gościa.
Utworzono: 04.12.2017r
HalloweenUtworzono: 04.12.2017r
Wizyta w studio TVP Łódź kl. IIIa i II (Żytowice) 28 listopada 2017rUtworzono:04.12.2017r
Feriada 2018
Ferie zimowe w Szkole Podstawowej w Piątkowisku- propozycja dla klas I-VII

Utworzono:01.12.2017r
Dn. 5 grudnia 2017r (wtorek) odbędą się zebrania z rodzicami w Piątkowisku:

o godz. 16.00 Szkoła Podstawowa

o godz. 17.00 Gimnazjum

ZAPRASZAMY !!!Utworzono: 01.12.2017r
Kampania Walki z Głodem

Jak co roku od września do listopada trwała w szkole akcja PCK Kampania Walki z Głodem. Wolontariusze wszystkich klas piekli pyszne ciasta, a następnie sprzedawali je podczas przerw. Dochód ze sprzedaży słodkości przeznaczany jest na dofinansowanie obiadów dla uczniów powiatu pabianickiego. W tym roku w akacji wzięła rekordowa liczba uczniów: aż 45 osób ze szkoły podstawowej i 12 z klas gimnazjalnych upiekło i sprzedało ciasta. Udało się zebrać 1543,40 zł. Pieniądze zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach. Działanie na rzecz potrzebujących wparli ci, którzy wypiekali słodkości, i ci, którzy je kupowali.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.Utworzono: 01.12.2017r
Konkurs literacko-plastyczny „Kartka urodzinowa dla bohatera książki” rozstrzygnięty!

Jury w składzie Anna Krawczuk, Beata Jaksa, Jakub Olejnik, uwzględniając zarówno wartość artystyczną, jak i literacką (treść życzeń) prac, przyznało następujące nagrody:

I miejsce- Małgorzata Rydczak, Karol Lewandowski

II miejsce- Hanna Bańkowska

III miejsce- Martyna Pietrasiak, Zuzanna Kuśmierowska

Wyróżnienie- Anna Ruta, Małgorzata Ruta

Zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.Utworzono: 23.11.2017r
Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

23 października Filia Biblioteczna w Żytowicach zorganizowała spotkanie z autorką książek i scenariuszy do programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży Izabellą Klebańską. Autorka ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi i jej książki opowiadają o muzyce. Na spotkaniu z klasami 1-3 autorka opowiadała dzieciom o swojej pracy związanej z pisaniem książek oraz muzyki. Uczestnikom spotkania zaprezentowała instrument, na którym gra, jest to altówka, dzieci zapoznały się z wyglądem i dźwiękiem instrumentu. Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze, dzieci odpowiadały na zagadki, które zadawała autorka. Na zakończenie chętni mogli otrzymać autograf autorki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami z ZSP w Żytowicach.
Utworzono: 17.11.2017r
Konkurs pt. „Dopalacze kradną życie”

We współpracy pedagoga szkolnego z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach, w klasach VI-VII Szkoły Podstawowej w Piątkowisku, w październiku 2017 r. został ogłoszony i przeprowadzony konkurs pt. „Dopalacze kradną życie”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować 30 sekundowy spot, czyli krótki film obrazujący skutki zażywania dopalaczy. Z przygotowanych spotów komisja , w składzie: Beata Jaksa, Magda Nowak, Tomasz Przewoźny, Wioletta Watała, wybrała 3 wykonane przez:

1. Szymona Golenię, Szymona Dudziaka, Mateusza Skrzypińskiego kl. VII

2. Magdalenę Mądrakowską, Natalię Romkowską, Julię Studzińską kl. VI

3. Darię Nowak, Maję Pakułę, Zuzannę Syrową kl. VI

Uczniowie zostali nagrodzeni oceną celującą z informatyki/ Techniki oraz pisemną pochwałą, otrzymali również nagrody rzeczowe.

Utworzono: 15.11.2017r
Zajęcia na Wydziale Zarządzania UŁ

15 listopada 2017 r. uczniowie klas III a i III c wzięli udział w zajęciach dotyczących wyboru ścieżki edukacyjnej zorganizowanych w ramach Uniwersytetu Zawsze Otwartego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie warsztatów poznali: jak wygląda proces podejmowania decyzji, w jaki sposób planuje się ścieżkę edukacyjną, co składa się na nasz potencjał. Pracowali metodą drzewka decyzyjnego, by szczegółowo przyjrzeć się sytuacji problemowej, uświadomić sobie własne cele i wartości, przemyśleć możliwe rozwiązania i przeanalizować plusy i minusy ewentualnych wyborów. Wypełnili test kompetencji zawodowych i uzyskali wiedzę, do jakich grup zawodów mają największe predyspozycje.

Zajęcia pozwoliły przyjrzeć się uczniom procesowi podejmowania decyzji: mieli okazję potrenować podejmowanie decyzji w grupie oraz indywidualnie; mieli okazję przyjrzeć się własnemu potencjałowi oraz własnym wewnętrznym ograniczeniom. Mogli oszacować swoje możliwości i przyjrzeć się ewentualnym ograniczeniom wewnętrznym. Teraz zdobytą wiedzę mogą wykorzystać w bardziej świadomym planowaniu ścieżki edukacyjnej.

Utworzono: 10.11.2017r
Święto Niepodległości

Dnia 10.11.2017r. odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez całą szkołę hymnu Polski. Podczas akademii klasy prezentowały wybrane przez siebie pieśni patriotyczne m.in. „Marsz, marsz Polonia”, „Pierwsza kadrowa”, „Niepodległość”. Dzień ten był uczczeniem pamięci dla ludzi, którzy wywalczyli Polsce wolność.Utworzono: 25.10.2017r
Wycieczka do Muzeum Produkcji Zapałek, Sztolni Czarnego Pstrąga oraz Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Dnia 25 października klasy II a, II c i III c wyjechały na wycieczkę do Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie , Sztolni Czarnego Pstrąga oraz Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Naszą wyprawę zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie, które należy do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Fabryka powstała w 1881 roku i była pierwszym zakładem tego typu na ziemiach polskich. Produkowała zapałki do 2010 roku. Wewnątrz muzeum mieliśmy okazję zobaczyć film, który przedstawiał pożar z 1913 roku. Dokument jest uważany za najstarszy zabytek polskiej kinematografii. Widzieliśmy też rzeźby z jednej zapałki.

Następnie udaliśmy się do Sztolni Czarnego Pstrąga, gdzie zeszliśmy pod ziemię na głębokość około 30 metrów i przepłynęliśmy 600 metrów w łodziach. Przewodnik opowiadał nam jak doszło do założenia sztolni i przytaczał historię tarnogórskiego górnictwa. Sztolnię można zwiedzać od 1957 roku. Wycieczka do Muzeum Produkcji Zapałek, Sztolni Czarnego Pstrąga oraz Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach pozwoliła nam poszerzyć wiedzę. Wiemy, że aż do XVIII wieku rzeczownik góra oznaczał także ‘kopalnię’ – były więc góry kamienne (kamieniołomy), góry miedzi, góry ołowiane, góry srebrne, góry złote, a także góry solne, a zabytkowa kopalnia została w lipcu tego roku pisana na listę dziedzictwa UNESCO. Przekonaliśmy się też, że Polska miała ogromne znaczenie w światowej gospodarce.

Utworzono: 25.10.2017r
Ślubowanie klas I-szych w Żytowcach

25 października odbyła się niezmiernie ważna dla naszych pierwszaków oraz ich wychowawczyń: Aleksandry Łagowskiej i Bogumiły Trzeszczak uroczystość – ślubowania.

Czas szybko płynie - dzieci niedawno opuściły przedszkole, a już maja za sobą kilka tygodni szkolnej nauki. Zdążyły troszkę poznac siebie nawzajem , swoją klasę – przestrzeń, w której będą próbowały zamknąć nie dający się ująć w ramy świat, szkolę, którą będą próbowały oswoić, a ona ich… Nie jest to łatwe zadanie. Wszystko dopiero przed nimi.

Tego jesiennego dnia na sali OSP w Żytowicach w obecności zaproszonych gości pierwszoklasiści ślubowali, że będą się starali jak najlepiej wypełniać obowiązki uczniowskie. Akt ślubowania poprzedził bogaty program artystyczny, w którym pierwszaki udowadniały, że zasłużyły na przyjęcie ich do grona uczniów. Były zapewnienia i deklaracje składane przez niezwykle zaangażowane w tę uroczystość dzieciaki. Po nich pan dyrektor Jakub Olejnik pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku specjalnym ogromnym ołówkiem.

Pierwszaki dzielnie przeszły wszystkie próby, nawet tę ostatnią słodko – kwaśną. Po obietnicach uczniowskich przyszedł czas na rodzicielskie, które zostały złożone ochoczo, a dzieci zapewne dopilnują czy na przykład otrzymały odpowiednią dawkę przytulania…

Po części oficjalnej na przejęte dzieciaki czekał już poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz fantastyczne odprężenie – zabawy taneczne poprowadzone przez jednego z tatusiów. To był na pewno niezapomniany dzień.

Za nami symboliczne pasowanie na ucznia, ale uczniami będą się dzieciaki stawały każdego dnia szkolnej nauki. Życzymy Wam samych sukcesów na tej drodze!

Utworzono: 23.10.2017r
Sztafeta Czytelnicza w Piątkowisku

23.10.2017 r. Sztafeta Czytelnicza zorganizowana prze Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi filia w Pabianicach dotarła do Piątkowiska. Tego dnia wszyscy uczniowie na lekcjach języka polskiego czytali fragmenty swoich ulubionych książek, które przynieśli ze sobą do szkoły. Prezentowali, książki, które warto przeczytać, takie, które lubią, są dla nich ważne.

Utworzono: 14.10.2017r
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole miał bardzo uroczysty charakter. Nasi uczniowie przygotowali akademię, swoim wychowawca i nauczycielom składali serdeczne życzenia. Pan dyrektor nawiązał do historii przypominając , że święto to upamiętnia powstanie pierwszego ministerstwa edukacji na świecie, czyli powołanie w 1773r.Komisji Edukacji Narodowej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W akademii uczestniczyli również zaproszeni goście: radne: p. Małgorzata Brandenburg, Anna Marciniak oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Magnuska.

Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla pracowników szkoły słodki poczęstunek i symboliczny kwiatek. Za zaangażowanie i organizację składamy serdeczne PODZIĘKOWANIA !!!!

Nagrodę Wójta Gminy Pabianic otrzymała p. Bogusława Groblewska -Durajska.

Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymali: Jacek Helbik, Marianna Dżbik, Małgorzata Zielak, Anna Krawczuk, Małgorzata Listowiecka, Magdalena Mądrakowska, Agnieszka Michaś-Michalska, Dorota Migdal, Justyna Kraska, Agnieszka Packa, Bożena Pielużek, Teresa Socha, Wioletta Watała.

GRATULUJEMY !!!!!Utworzono: 14.10.2017r


Utworzono: 13.10.2017r
Zwycięstwo w IV Czytelniczej Grze Miejskiej

Już po raz czwarty 29 września 2017 r. odbyła się Czytelnicza Gra Miejska organizowana przez PBW w Łodzi- Filia w Pabianicach, PODN w Pabianicach i Sieć Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego. Każdą szkołę reprezentowały dwuosobowe zespoły uczniów z klas szóstych. Konkurs odbył się w Parku im. J. Słowackiego w Pabianicach. W tym roku hasłem przewodnim była literatura fantasy. Uczennice naszej szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym zdobyły pierwsze miejsce w Konkursie Czytelniczym: Magdalena Mądrakowska i Katarzyna Pawełczyk zdobyły I miejsce. We własnoręcznie wykonanych strojach biegały po parku i wykonywały zadania, w których musiały wykazać się m. in. umiejętnością logicznego myślenia, znajomością języka angielskiego, spostrzegawczością i kreatywnością.

Przypadający na 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania okazał się szczęśliwy dla uczennic naszej szkoły. Na zakończenie Gry wszyscy uczestnicy wysłuchali fragmentu książki „Opowieści z Narnii” w wykonaniu Starosty Powiatu Pabianickiego.

Wszystkim zwycięzcom tegorocznej edycji Czytelniczej Gry Miejskiej gratulujemy.

Utworzono: 3.10.2017r
Klasy III gimnazjum w EC1 i Białej Fabryce

3 października 2017 r. klasy III c i III d wraz z wychowawcami zwiedzały Łódź. Wycieczka, podczas której mieliśmy okazję zobaczyć gwiazdozbiory jesiennego nieba w Planetarium EC1 oraz wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa poszerzyła naszą wiedzę, a także zachęciła do zainteresowania się nowym hobby, jakim może być obserwacja nieba.

W Planetarium EC1 oglądaliśmy m.in. gwiazdozbiory Andromedy, Perseusza oraz dowiedzieliśmy się, co zrobić, gdy się zgubimy, a nie mamy ze sobą kompasu. Rozwiązanie jest proste, należy odnaleźć na niebie Gwiazdę Polarną, która jest nieruchoma i widoczna gołym okiem. Prezenter zachęcił nas do zainteresowania się obserwacją nieba, do której wystarczy lornetka o dużej średnicy obiektywu. Oczywiście z czasem możemy ulepszyć nasz zestaw do obserwacji. Poznaliśmy też zjawisko powstawania wielokrotnych obrazów zwane Krzyżem Einsteina oraz o trzynasty znak zodiaku.

Centralne Muzeum Włókiennictwa znajduje się w Białej Fabryce Geyera, w której obecnie prezentowana jest wystawa „Bunt materii” będąca przeglądem piętnastu edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi – najważniejszej i jedynej tego typu prezentacji tkaniny artystycznej na świecie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z pracą maszyny parowej. Stała się ona źródłem energii dla wielu maszyn w przemyśle. Następnie widzieliśmy, jak przez lata zmieniały się narzędzia oraz techniki pracy we włókiennictwie. Z początku proces wytwarzania tkanin był długi i bardzo pracochłonny. Wszystko nabrało tempa, gdy wynaleziono latające czółenko. Ludwik Geyer obok fabryki wybudował budynki mieszkalne dla swoich robotników, aby nie tracili oni czasu na dojazd do pracy. Na terenie muzeum znajduje się również stary kościół protestancki, który został tam przeniesiony w 2007 roku. Obecnie odbywają się tam chrzty, śluby oraz koncerty muzyki sakralnej i poważnej. Niedaleko stoi piękna willa letniskowa, która została przeniesiona z Rudy Pabianickiej. Budynek można zobaczyć w amerykańskim horrorze “House” oraz polskim filmie kostiumowym “Hiszpanka”. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć pomnik trzech misiów, który jest jedną z dziewięciu rzeźb należących do projektu Łódź Bajkowa.

Utworzono: 20.09.2017r
Zebranie z rodzicami uczniów klas IV-VII odbędzie się o godz. 16.00 dn. 21 września 2017r (czwartek).

Zebranie z rodzicami przedszkolaków odbędzie się o godz. 15.30 dn. 26 września 2017r (wtorek).

Zebranie z rodzicami uczniów klas I-III odbędzie się o godz. 16.00 dn. 26 września 2017r (wtorek).Utworzono: 31.08.2017r
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018:

4 września 2017r (poniedziałek) godz. 8.00 (Piątkowisko)

i godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 31.08.2017r
wyprawka 3,4-latka na rok szkolny 2017/2018 (grupa młodsza)

wyprawka 5-latka na rok szkolny 2017/2018 (grupa starsza)

Utworzono:21.06.2017r
Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, i wspólnie pobijaliśmy rekord czytających w jednym momencie uczniów. Szkolnej akcji patronowała klasa III a. Trzeciaki zaangażowały się w pisanie ogłoszeń i namawianie do udziału we wspólnym czytaniu ulubionych lektur. Pod przygotowanymi transparentami na łonie natury lub klasach wszyscy uczniowie zasiedli do czytania. Akcja masowego czytania podobała się dzieciom i chciałyby ją kontynuować w kolejnych latach.
Utworzono: 21.06.2017r
Laureaci konkursu "Na skrzydłach przyjaźni"


Utworzono: 20.06.2017r
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017:
- klas IV - VI rozpocznie się o godz. 8.00 (Piątkowisko)
- klas I - III i przedszkola rozpocznie się o godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 14.06.2017r
15 czerwca 2017r - Boże Ciało
16 czerwca 2017r - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Utworzono: 14.06.2017r
Informacja dla rodziców dzieci, które zostały przyjęte do kl. I na rok szkolny 2017/2018

W dniu 20 czerwca 2017 r. o godzinie 17.30 w budynku szkolnym w Żytowicach odbędzie się zebranie z wychowawcami klas pierwszych Panią Aleksandrą Łagowską kl. IA i Panią Bogumiłą Trzeszczak kl. IB.
Serdecznie Zapraszamy


Utworzono: 14.06.2017r
Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych

Dyrektor ZSP w Piątkowisku i SP w Petrykozach informują, że w wyniku porozumienia zawartego przy udziale Wójta Gminy Pabianice dzieci z oddziałów przedszkolnych będą w czasie wakacji mogły skorzystać z zajęć.

Dyżury w wyżej wymienionych placówkach:

26.06. 2017 r. – 28.07.2017 r. – S.P. w PETRYKOZYACH

31.07.2017 r. – 31.08. 2017 r. – Przedszkole w ŻYTOWICACH

w godzinach od 8.00 do 13.00

Rodzice, którzy planują posłać dzieci do przedszkoli dyżurujących proszeni są o wypełnienie deklaracji (formularze sekretariacie Szkoły w Piątkowisku) i dostarczenie ich do dnia 23.06.2017 r. do sekretariatu.
Prosimy o dowożenie dzieci we własnym zakresie najpóźniej do godz. 9.00.

Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny

Regulamin dyżuru wakacyjnego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piątkowisku Przedszkole w Żytowicach


Utworzono: 07.06.2017r
PÓŁKOLONIE LETNIE 2017

Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat za półkolonie na nr konta:

Uczniowski Klub Sportowy JUNIOR, Piątkowisko 107, 95 - 200 Pabianice

40 8788 0009 2022 0027 1165 0001 BS Pabianice

z dopiskiem:

półkolonie imię i nazwisko dziecka oraz ilość turnusów,w których dziecko będzie uczestniczyło.

Wpłaty prosimy dokonywać do dn. 23.06.2017r.Karta uczestnika półkolonii

Prosimy o wypełnienie karty uczestnika półkolonii i dostarczenie jej do szkoły w Żytowicach.


Utworzono: 07.06.2017r
Oficjalne listy dzieci przyjętych do klas I-szych Szkoły Podstawowej w Piątkowisku na rok 2017/2018

szkoła podstawowa kl. Ia

szkoła podstawowa kl. Ib

Prosimy o przynoszenie do sekretariatu szkoły zdjęć dzieci do legitymacji szkolnych.

Utworzono: 22.05.2017r
Oficjalne listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok 2017/2018

przedszkole grupa 3,4-latków

przedszkole grupa 5-latków

przedszkole kl. 0


Utworzono: 20.05.2017r
Dodatkowe zajecia z języka chońskiego w roku szkolnym 2017/2018


Utworzono: 20.05.2017r
XI Powiatowy Bieg Uliczny im. Jadwigi Wajsówny


Utworzono: 20.05.2017r
JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM
10 maja obchodziliśmy w naszej szkole Święto Książek. Klasa IIIa przygotowała z tej okazji przedstawienie pt „Uwalniamy książki” promujące czytelnictwo i akcję „Bookcrossing”. Trzecioklasiści wcielili się w bajkowe postacie i zachęcały do ponownego zainteresowania się stojącymi od dawna na półkach zakurzonymi, nieczytanymi książkami. Czytając książki pozwalamy żyć ich bohaterom. Dzieci namawiały do wymieniania się książkami, rejestrowania ich na stronie Bookcrossing.pl, a potem do zostawiania ich w różnych miejscach pozwalając innym na ich przeczytanie. Dodatkowo taka zarejestrowana książka wędrująca po Polsce może mieć własna historię, w której powstaniu każdy może wziąć udział. Po przedstawieniu można było wygrać książkę w konkursie frazeologicznym – wystarczyło tylko dokończyć popularny związek frazeologiczny. Każda klasa otrzymała w prezencie krzyżówkę do rozwiązania. Kto dużo czyta, ten na pewno nie miał najmniejszych problemów z jej rozwiązaniem, a kto miał wątpliwości nauczył się korzystać ze słownika frazeologicznego. Teraz Trzeciaki namawiają do wzięcia udziału w biciu rekordu czytania w jednym momencie pod hasłem JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM. Jesteśmy przekonani, że zeszłoroczny rekord -432 608 osób zostanie pobity! Uzbrojeni w fascynujące lektury stawiamy się w pełnej gotowości 1 czerwca o godzinie 10.00!Utworzono: 27.04.2017r
Rekrutacja do szkoły i przedszkola została przedłużona. Obowiązują nowe terminy!!!

Informujemy, że opublikowane wstępne listy dzieci przyjętych do Przedszkola w Żytowicach i klas I-szych Szkoły Podstawowej w Piątkowisku w roku szkolnym 2017/2018 są aktualne. Przedłużone zostają terminy rekrutacji.


Rekrutacja do Przedszkola w Żytowicach działającego w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku na rok szkolny 2017/2018

Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

1. Od 03 kwietnia – do 21 kwietnia 2017r. – złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego od 1 września w roku szkolnym 2017/2018.

2. 28 kwietnia 2017r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

3. 22 maja 2017r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list dzieci zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

4. Od 22 maja do 26 maja 2017r. – potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia.

5. 29 maja 2017r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

Wniosek o przyjecie do oddzialu przedszkolnego

Oświadczenie rodziców

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkolaRekrutacja do klasy I w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku na rok szkolny 2017/2018

Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

1. Od 18 kwietnia - do 09 maja 2017r. – wydawanie i przyjmowanie zgłoszeń lub wniosków o przyjęcie dziecka do klasy I.

2. 16 maja do 18 maja 2017r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków.

3. 05 czerwca 2017r. – opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do klasy I.

4. 05 czerwca do 09 czerwca 2017r. – potwierdzenie woli przyjęcia kandydata.

5. 12 czerwca 2017r. - opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do klasy I.

Wniosek o przyjecie do klasy I szkoły podstawowej

Oświadczenie rodziców

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do kl. I

Utworzono: 27.04.2017r

1 maja 2017r - Święto Pracy

2 maja 2017r - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
(dzień wolny od zajęć dydaktycznych)
3 maja 2017r - Święto Narodowe 3 Maja

Utworzono: 24.04.2017r
Wstępne listy dzieci przyjętych do Przedszkola w Żytowicach i klas I-szych Szkoły Podstawowej w Piątkowisku w roku szkolnym 2017/2018

przedszkole grupa 3,4-latków

przedszkole grupa 5-latków

przedszkole kl. 0

szkoła podstawowa kl. Ia

szkoła podstawowa kl. Ib


Utworzono: 18.04.2017r
Komunikat KRUS - Wypoczynek letni dla dzieci rolników w 2017r


Utworzono: 18.04.2017r
Wyniki konkursu czytelniczego i plastycznego zorganizowane przez SP im. Hansa Christiana Andersena w Petrykozach
Dn. 3 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursów: czytelniczego i plastycznego organizowanych przez SP im. Hansa Christiana Andersena w Petrykozach z okazji urodzin jej Patrona. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w tych konkursach, a trzeba wspomnieć, że o nagrody rywalizowały szkoły gminne i zaprzyjaźnione (SP w Woli Zaradzyńskiej i SP nr 64 w Łodzi). W konkursie czytelniczym mamy aż trzech laureatów!

I m. Iga Jaksa (kl II b)

II m. Dawid Szachniewicz (kl. III a)

III m. Aleksander Keller (kl. II a)

Konkurs plastyczny również dostarczył nam powodów do dumy. Złożyliśmy wiele prac, których bohaterami były postacie z baśni Andersena. Pierwsza nagrodę otrzymała Matylda Kędzierska z klasy IIa i Franciszek Kardas z klasy III b, drugą Karolina Kaczmarek z tej samej klasy, a wyróżniony został Olivier Kiegler (III a). Nagrody zostały wręczone podczas Andersjady, czyli uroczystości urodzinowej baśniopisarza, w której nagodzeni mieli okazję wziąć udział. Cieszymy się z osiągnięć uczniów naszej szkoły!


Utworzono: 12.04.2017r
Śniadanie wielkanocne w przedszkolu
W środę 12 kwietnia w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies i rzeżuchę. Zwieńczeniem licznych opowieści o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie. Dzieci podzieliły się jajkiem w gronie najbliższych kolegów i koleżanek oraz złożyły sobie życzenia.Utworzono: 11.04.2017r

Wiosenna przerwa świateczna od 13.04.2017r do 18.04.2017r


Utworzono: 11.04.2017r
Mam talent
Dn. 11 kwietnia 2017r w naszej placówce odbył się konkurs „Mam talent”, w którym wzięło udział wielu wspaniałych uczestników. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności i uzdolnienia z pełnym zaangażowaniem. Należy również wspomnieć o wspaniałej widowni, która z ogromnym zapałem kibicowała swoim faworytom. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i medali dla wszystkich uczestników.Utworzono: 10.04.2017r
Warsztaty mydlarskie
W poniedziałek 10.04.2016r. w naszej placówce odbyły się warsztaty mydlarskie wprowadzające w tajniki wyrobu mydła. Dzieci podczas zajęć warsztatowych samodzielnie wykonywały mydełka z gliceryny w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich wiele ciekawych ozdób. Podczas zajęć dzieci miały wspaniałą zabawę twórczą. Było wiele zabawy i śmiechu.

Utworzono: 10.04.2017r
XIX OLIMPIADA WIEDZY O CZERWONYM KRZYŻU I KULTURZE ZDROWOTNEJ
Dnia 7.04.1017 r. w MOK w Pabianicach odbył się etap rejonowy XIX Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Kulturze Zdrowotnej. Co roku piszą ją uczniowie klas V z całego powiatu pabianickiego. Rozwiązywali oni test składający się z 3 części:„ Historia PCK”, „Zdrowie”, „Pierwsza pomoc”. Z niektórymi zagadnieniami uczestnicy spotkali się pierwszy raz podczas testu. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów: Magdalena Mądrakowska, Julia Studzińska, Maja Pakuła, Natalia Romkowska, Katarzyna Pawełczyk, Dawid Syrowy i Szymon Szymański. Najlepszymi spośród kilkudziesięciu uczestników II etapu Olimpiady okazali się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce – Kasia Pawełczyk

II miejsce- Szymon Szymański

III miejsce – Maja Pakuła.

Tegorocznym zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności przetwarzania informacji. Kolejna edycja Olimpiady za rok.Utworzono: 10.04.2017r
Szkolny konkurs mitologiczny "Mistrz mitologii"
W lutym w naszej szkole odbył się konkurs "Mistrz mitologii" organizowany corocznie dla uczniów piątej klasy. Oto mistrzynie i mistrzowie mitologii w roku szkolnym 2016/2017.

I miejsce – Mądrakowska Magdalena, Pakuła Maja, Pawełczyk Katarzyna i Studzińska Julia

II miejsce – Krajewska Jagoda, Szymański Szymon, Woicki Norbert

Utworzono: 30.03.2017r
Warsztaty tematyczne „Wielkanocne pisanki”
Za niedługo święta Wielkanocne, dlatego w naszej placówce odbyły się warsztaty tematyczne pt. „Wielkanocne pisanki”. Do naszego przedszkola zaprosiliśmy Akademię Twórczego Rozwoju INSPIRO z Łodzi. Przybliżyła ona dzieciom w łatwy i praktyczny sposób nową technikę jaką jest decoupage. Zadaniem naszych przedszkolaków i uczniów było ozdobienie kolorowymi serwetkami drewnianego jajka. Zadanie było trudne - ale wszyscy sobie z nim wspaniale poradzili.
Utworzono: 28.03.2017r
Międzyszkolny Konkurs "Czytamy baśnie Andersena” w Szkole Podstawowej

w Petrykozach

Dn. 28 marca 2017r nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Czytamy baśnie Andersena" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. H. Ch. Andersena w Petrykozach. Uczestnicy indywidualnie czytali dowolnie wybrany fragment baśni Andersena. Finaliści wystapią 3 kwietnia 2017r podczas uroczystej "Andersjady" z okazji urodzin Patrona w siedzibie Szkoły Podstawowej w Petrykozach.


Utworzono: 27.03.2017r
Akcja protestacyjna pracowników oświaty


Utworzono: 27.03.2017r
Regulamin konkursu plastyczno - literackiego

dla dzieci i młodzieży

"Na skrzydłach przyjaźni"

Utworzono: 27.03.2017r
Mam talent


Utworzono: 25.03.2017r
Słodka wyprawa przedszkolaków

Dn. 23 marca 2017r przedszkolaki z grupy 5-latków odwiedziły Manufakturę Czekolady w Łodzi. Dzieci zapoznały się tam z produkcją czekolady od ziarenka do tabliczki oraz wykonały własną tabliczkę czekolady. Każdy uczestnik zajęć otrzymał piękne pudełko do zapakowania własnoręcznie wykonanej czekolady, którą zabrał ze sobą oraz dyplom Młodszego Czekoladnika Manufaktury Czekolady. Słodkim zakończeniem wycieczki był kubek pysznej ciepłej czekolady dla każdego przedszkolaka.Utworzono: 20.03.2017r
Marzanno, Marzanno ty zimowa panno...

Dn. 21 marca na terenie naszej szkoły odbył się uroczysty obrzęd żegnania Marzanny. Dzieci zaśpiewały piosenki i pięknie wyrecytowały wiersze. Na koniec jak nakazuje jedna z tradycji spaliliśmy kukłę i wesoło przywitaliśmy nową porę roku.

Palenie marzanny to stary zwyczaj słowiański. Marzanna była symbolem zimy, którą w rytualny sposób palono bądź topiono aby przywołać wiosnę. Zwyczaj ten miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Żegnano w ten sposób zimę a witano wiosnę. Wiosnę, która jest wielce oczekiwana. Pojawiają się takie kwiaty np. krokusy, przebiśniegi, budzą się zwierzęta, które spały całą zimę oraz przylatują bociany. Można zaobserwować rozkwitające pączki na gałązkach drzew oraz inne ciekawe okazy.
Utworzono: 20.03.2017r
Konkurs „Stop z cyberprzemocą!!!”

Szkoła Podstawowa w Piątkowisku wraz z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach przy współpracy z Wójtem Gminy w Pabianicach przeprowadziła konkurs „Stop z cyberprzemocą!!!”. Jego celem było propagowanie pozytywnych zachowań wśród dzieci, upowszechnianie treści profilaktycznych, promocja szczególnie uzdolnionych uczniów, pogłębianie wiedzy dotyczącej zjawiska cyberprzemocy, podnoszenie świadomości dzieci na temat negatywnych konsekwencji wynikających z występowania cyberprzemocy.

Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnej promującej bezpieczeństwo młodzieży w sieci internetowej i sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych związanych z użytkowaniem technologii komputerowej.

Przy ocenie prac konkursowych uwzględniono właściwą interpretację tematu, wartość edukacyjną i estetyczną pracy oraz czytelność przekazu.

Dnia 10.03.2017 r. laureatom konkursu zostały wręczone nagrody ufundowane przez Wójta Gminy w Pabianicach. Rangę konkursu podkreśliła obecność podczas ogłoszenia rozstrzygnięcia konkursu przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach: zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach podinspektora Tomasza Jarmakowskiego i sierżanta sztabowego Aleksandry Białkowskiej.

I miejsce: Magdalena Mądrakowska, Julia Studzińska - kl. V

II miejsce: Patryk Jadczak, Kacper Pawłowski, Łukasz Przybył- kl. V

III miejsce: Dawid Syrowy, Szymon Szymański - kl. V

Wyróżnienie: Zuzanna Kuśmierowska kl. IVb

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrodzone prace można oglądać na stronie internetowej szkoły. Kolejna edycja konkursu za rok. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Utworzono: 20.03.2017r
Laureaci konkursów

Dn. 7 marca 2017 roku zostały ogłoszone wyniki konkursów:

- „Jak bezpiecznie spedzic ferie?”

- „Najpikniejsza kartka walentynkowa”

- „Konkurs wiedzy mitologicznej” dla kl. VCelem konkursu „Jak bezpiecznie spędzic ferie?” było:

1. Propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim.

2. Kształtowanie właściwych postawy w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie wypoczynku zimowego (zarówno te w domu jak i poza nim).

3. Promowanie uczniów uzdolnionych plastycznie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej dotyczącej szeroko pojętego bezpiecznego i zdrowego spędzania wolnego czasu i zabaw w okresie ferii zimowych.Celem konkursu na „Najpikniejszą kartke walentynkową” było:

• rozwijanie zdolności artystycznych uczniów naszej szkoły,

• poszerzanie wiedzy z zakresu różnorodnych technik plastycznych, zachęcanie do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu.

Uczestnikiem konkursu mógł być każdy uczeń naszej szkoły. Praca konkursowa powinna być wykonana samodzielnie techniką dowolną (rysunek, malarstwo, grafika, wycinanka, wyszywanka, kolaż, wydzieranka, techniki mieszane z wykorzystaniem różnych materiałów) w dowolnym formacie.Cele konkursu wiedzy mitologicznej dla klasy V było:

- utrwalenie wiedzy mitologicznej przez nauk i zabawę

- zainteresowanie uczniów tematyką mitologiczną i tradycjami kultury europejskiej,

- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień mitologicznych uczniów,

Wygrywał ten uczeń, który posiadał największą wiedze z zakresu mitologii.

Zwycięzca otrzymał miano: „MISTRZA WIEDZY MITOLOGICZNEJ”.Laureaci konkursu "Jak bezpiecznie spędzić ferie":

1.Anna Ruta kl. IVa

2.Dominika Karkowska kl.IVa

3. Nicola Tom kl. VI

Wyróżnienia:

Agata Szyszkiewicz kl. IVa

Kinga Łagiewska kl. IVb

Jakub Łykowski kl. IV b

Wiktor Woźniak kl. VIKonkurs walentynkowy "Kartka Walentynkowa"

Dominika Karkowska kl.VIa

Mateusz Nowakowski VIKonkurs mitologiczny dla kl. V: /niepodano/GRATULUJEMY!


Utworzono: 15.03.2017r
W dniach 16 i 17 marca 2017r o godz. 10.00 w kościele

w Mikołajewicach odbędą się REKOLEKCJE dla klas: I, II, III.


W dniach 20, 21 i 22 marca 2017r o godz. 10.00 w kościele

w Górce Pabianickiej odbędą się REKOLEKCJE dla klas: IV - VI.

Utworzono: 08.03.2017r
Zaproszenie na szkolenie dla Rodziców

Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Piątkowisku

wraz z Radą Pedagogiczną

serdecznie zapraszają Rodziców na szkolenie

pt. „Narkotyki i dopalacze, Marihuana – fakty bez mitów."

prowadzone przez Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie.

Szkolenie odbędzie się w szkole w Piątkowisku

dnia 15.03.2017r.(środa) o godz. 17.00 w sali nr 4Utworzono: 27.02.2017r
Zapisy do oddziałów przedszkolnych i kl. I

Zapisy do oddziałów przedszkolnych i kl. I odbywają się w terminie od 01.03. do 31.03.2017r w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątkowisku.

Wniosek o przyjecie do oddzialu przedszkolnego

Wniosek o przyjecie do klasy I szkoły podstawowej


Utworzono: 27.02.2017r
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w Karnawale


"Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali."Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W dniu 20 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki i uczniowie już od rana byli podekscytowani czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, Batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali OSP w Żytowicach. Bal poprowadził Dj Wodzirej Piotr Pająk. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi wychowawcami w zabawach prowadzonych przez wodzireja, a podczas odpoczynku dzieci skosztowały słodki poczęstunek przygotowany przez ich mamy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pysznego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok.Utworzono: 18.02.2017r
Święto Babci i Dziadka w naszym przedszkolu


„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie.

Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość,

poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.”

Rudolph Giuliani


Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. To babcia i dziadek są zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Tak więc kierujemy w ich stronę naszą wdzięczność, uśmiech życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz gorące podziękowania za to, że są z nami. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz przedstawiły swój program artystyczny „Dziadek, stołek i rosołek”. Dziadkowie jako wyraz wdzięczności otrzymali drobne upominki od swoich wnuków. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Utworzono:17.02.2017r
Cyberprzemoc
Cyberprzemoc to różne formy agresji polegającej na wyśmiewaniu, publikacji kompromitujących materiałów, zastraszaniu czy poniżaniu innych osób rozpowszechniane w sieci. W internecie agresja taka bywa bardzo dotkliwa. Informacje opublikowane w sieci bardzo trudno z niej usunąć,i bywa, że będą nam towarzyszyły już przez całe życie. Banalna kłótnia z przyjacielem może więc zostać w sieci na zawsze, dostępna dla każdego. Efektem cyberprzemocy może być poczucie prześladowania lub ośmieszenia, życie w strachu, upokorzenie. Konsekwencje mogą być groźne: zamknięcie się w sobie, depresja, a w skrajnych przypadkach próby samobójcze. Dlatego należy zawsze przeciwdziałać przemocy w sieci, a osoby prześladowane trzeba wspierać i chronić. W przypadku poważnych spraw należy zgłosić taki przypadek policji. Osoby dopuszczające się cyberprzemocy nazywamy „stalkerami”, od angielskiego słowa „stalking” - skradać się. W naszej szkole prelekcję na temat "Cyberprzemocy " , przeprowadziła Pani Aleksandra Białkowska z Zespółu do spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Działaniami profilaktycznymi zostały objęte klasy IV, V i VI. Został ogłoszony konkurs "Stop z cyberprzemocą", którego organizatorami są: Komenda Powiatowa w Pabianicach, Wójt Gminy w Pabianicach, Zespół -Szkolno Przedszkolny w Piątkowisku.

Utworzono: 17.02.2017r
Z życia klasy IIa
W klasie IIa 10 lutego odbył się klasowy Dzień Gier. Wszyscy przynieśli swoje ulubione gry planszkowe: Historia Polski, Uno, Piktoteka, szachy, Zgadnij kto?, Eurobiznes,Monopol,Dublo i inne. Świetnie się bawiliśmy.

Zabawy na śniegu klasy IIa.

Utworzono: 16.02.2017r
Feriada 2017
Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku nasza szkoła zorganizowała wiele ciekawych zajęć. Program ferii, został tak ułożony, aby dzieci miały możliwość skorzystać zarówno z wyjazdów do ośrodków kultury, jak i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Naszą feriową przygodę rozpoczęliśmy 16 stycznia 2017 r. od wyjazdu na kręgle do kręgielni „Grakula” w Łodzi. W środę 18 stycznia byliśmy na kąpielisku „Fala”, gdzie korzystaliśmy z licznych atrakcji łódzkiego Aquaparku, a w czwartek 19 stycznia w kinie Cinema City obejrzeliśmy film „Sing”, który jest opowieścią o tym, że wprawdzie śpiewać nie każdy może, ale każdy powinien spróbować. W poniedziałek 23 stycznia udaliśmy się do Paku Trampolin „Saltos” w Łodzi, by z radością unosić się w powietrzu. Podczas ostatniego wyjazdu 25 stycznia do Łodzi odwiedziliśmy Planetarium EC1 uznane za nowy cud Polski i Palmiarnię. W EC1 obejrzeliśmy nie tylko mapę nieba, ale również seans „Dobór Naturalny”, który objaśniał teorię Darwina. Stamtąd udaliśmy się na krótki spacer do Palmiarni, gdzie widzieliśmy banany, mandarynki i cytryny rosnące na drzewach. Podziwialiśmy też wystawę „Magia zaklęta w maskach”. W pozostałe dni zajęcia odbywały się w szkole. Miały one charakter sportowy i plastyczny. Dzieci wykazywały się kreatywnością podczas tworzenia z gliny, wykonywania kartek okolicznościowych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, a także Walentynek. Poznały też technikę origami, w której powstały kwiaty i serca. Podczas zajęć sportowych dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania sportowe, pokonywały tory przeszkód, wykazywały się pomysłowością, sprawnością fizyczną. Uczniowie chętnie korzystali z zaproponowanych form aktywności. Dzieci spotykały się przez dziewięć dni codziennie. Był to bardzo miły czas spędzony w aktywny sposób. Zajęcia zorganizowane przez wychowawców cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wszelkie wyjazdy to dla wszystkich niezapomniane przeżycia.


Utworzono: 15.02.2017r
Lekcja muzealna klasa IV a i b
13 stycznia uczniowie klasy IV a i b poznawali dzieje Pabianic za czasów rządów Kapituły Krakowskiej oraz legendę o „Pabiance” . Uczestnicząc w grze zadaniowej - poszukiwanie skarbu, zwiedzili renesansowy dwór obronny Kapituły Krakowskiej. W ramach zajęć z edukacji muzealnej dowiedzieli się co to jest archeologia i jakie są różnice między archeologią a historią, jaki jest podział pradziejów na epoki, zabytki. Zapoznali się też ze sposobem katalogowania eksponatów znajdujących się w muzeum. W ramach zajęć młodzi widzowie dowiedzieli się , czym jest muzeum, jaką pełni rolę i funkcję.


Utworzono: 04.01.2017r
Zebranie z rodzicami uczniów klas IV-VI odbędzie się o godz. 16.00 dn. 12 stycznia 2017r (czwartek).


Utworzono: 30.12.2016r
Z życia klasy IIa
W klasie pilnie się uczymy...

i zgodnie bawimy.


Braliśmy udział w szkolnym konkursie recytatorskim "Cała Polska czyta dzieciom".


Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję charytatywną i wykonaliśmy kartki świateczne dla ciężko chorych dzieci. Następnie kartki zostały wysłane do szpitala na oddział onkologii dziecięcej.


Wraz z klasą IIb przygotowaliśmy Jasełka dla rodziców i kolegów ze szkoły i przedszkola.Dn. 22 grudnia spotkaliśmy się na klasowej Wigilii.Po zjedzeniu smakołyków przyszedł czas na rozpakowywanie prezentów...


i wspólne zdjęcia przy klasowej choince.
Utworzono: 28.12.2016r

Ferie zimowe:
16 stycznia - 29 stycznia 2017rUtworzono: 23.12.2016r
Przedszkolaki w Krainie Świętego Mikołaja

w Kołacinku

Dn. 22 grudnia 2016 r. przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami - p. Moniką Majewską - Jaros, p. Agnieszką Packą i p. Waldemarem Kasperskim byli na wycieczce w Krainie Świętego Mikołaj w Kołacinku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie uczniom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową i zimową. W trakcie spaceru po "Bajkowej ścieżce" dzieci poznały postaci znane z książek, filmów i bajek - Kota w butach, Królową Śniegu, Calineczkę, Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Świętego Mikołaja oraz Dziada Mroza. Zobaczyły również miejsca związane z poznanymi postaciami tj. pałac Królowej Śniegu, dom Baby Jagi itd. Odwiedziły dom, pocztę i sanie Świętego Mikołaja, a także dom Dziada Mroza i jego wnuczki Śnieguroczki i szopkę bożonarodzeniową. Podczas spotkania ze Św. Mikołajem dzieci otrzymały prezenty. Na placu zabaw umieszczonym w ogrzewanej hali, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych.Utworzono: 23.12.2016r
Jasełka

Maleńka miłość w żłobie śpi,

Maleńka Miłość przy Matce Świętej.

Dziś cała ziemia i niebo lśni

dla tej Miłości maleńkiej.


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. JASEŁKA w wykonaniu uczniów klas II edukacji wczesnoszkolnej wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Salę zdobiła piękna dekoracja. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed kolegami szkolnymi, a następnie przed swoimi rodzicami. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE

I NAUCZYCIELE ZSP W PIĄTKOWISKU

Utworzono: 22.12.2016r
Jasełka w grupie 5-latków
Dn. 19 grudnia 2016r dzieci z grupy 5-latków przedstawiły Jasełka o narodzeniu Dzieciątka. Dzieci po Jasełkach ofiarowały swoim Rodzicom przygotowane wcześniej prezenty na pamiątkę spotkania. Po wspólnym kolędowaniu i złożeniu życzeń nadszedł czas na uroczyste spotkanie przy stole.
Utworzono: 21.12.2016r
Zimowa przerwa świąteczna: 23 grudnia 2016r - 31.12.2016r

1 stycznia 2017r - Nowy Rok

Utworzono: 20.12.2016r
Mikołajki
Dn. 6 grudnia 2016 roku odbyły się „Mikołajki”. Jak co roku odwiedził nas Święty Mikołaj, który wysłuchał wierszy i piosenek dotyczących jego osoby. Swoją wizytą sprawił dzieciom dużo radości i zapewnił, że odwiedzi ich za rok. Każdego obdarował słodkim prezentem.

Utworzono: 11.12.2016r
Mikołajki u przedszkolaków
Dnia 6 grudnia 2016r naszych przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Św. Mikołaj wszystkie dzieci obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno je odwiedzi.
Utworzono: 11.12.2016r
Feriada 2017


Utworzono: 30.11.2016r
Przedszkolaki w Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi
W dniu 29.11.2016 roku przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do "Centrum Nauki Experymentarium" w Łodzi. Dzieci dzięki interaktywnym wystawom poprzez zabawę przekonały się, że nauka może być ciekawa i zrozumiała. Zgromadzone w Experymentarium nowoczesne eksponaty prezentują i wyjaśniają pozornie skomplikowane zjawiska. Zapewne niezapomnianym przeżyciem dla uczestników wycieczki zostanie przejście przez kosmiczny tunel. Pozwolił on każdemu doświadczyć uniesienia się nad ziemią.

Utworzono: 30.11.2016r
Dzień Pluszowego Misia
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: „Misie szare”, "Jadą, jadą misie”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Utworzono: 30.11.2016r
Wizyta kl. IIIb w redakcji Życia Pabianic
W dniu 18 11 2016 uczniowie kl. III B odwiedzili redakcję Życia Pabianic. Zostali bardzo serdecznie przyjęci. Podczas około godzinnej wizyty dowiedzieli się wielu interesujących i przydatnych wiadomości dotyczących między innymi organizacji pracy zespołu redakcyjnego oraz sposobu pozyskiwania informacji. Poznali etapy powstawania gazety. Wcieli się także w role dziennikarzy i przeprowadzali wywiady.
Utworzono: 30.11.2016r
Cała Polska czyta dzieciom
23 listopada w Szkole Podstawowej w Żytowicach zakrólowała Pani Jesień – pora roku szczególnie kolorowa, pełna pomarańczu, żółci, brązu i czerwieni lisci, fioletu wrzosów, szarości mgieł i zgaszonej zieleni mchów. Jesień – pora roku wywołująca różne nastroje od radości poprzez melancholię, zadumę i smutek. Jesień przemawia cicho i subtelnie, ale pozwala się usłyszeć. Ci, którzy zrozumieli jej język i chcieli o tym opowiedzieć mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim „Jesień zamknięta w wierszach” zorganizowanym w ramach corocznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Swój udział w konkursie zgłosiło czterdzieścioro dzieci z przedszkola i klas I-III. Trudu oceny dziecięcych interpretacji podjęło się jury w składzie: S. Mandat – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach, Magdalena Kardas z Gminy Pabianice oraz inspektor Miejskiej Biblioteki w Pabianicach – pani Regina Armat. Poziom prezentacji był wysoki, bo przedszkolaki i uczniowie z wielkim zaangażowaniem opowiadali o urokach jesieni. Pierwsze miejsce w grupie dzieci przedszkolnej zajęła Marysia Kraska, drugie Iga Paczkowska, a trzecie przypadło Adzie Swędrak. Wsród uczniów pierwsze miejsca wywalczyli Karolina Kaczmarek i Dawid Szachniewicz, drugie Gabrysia Ptak i Iga Jaksa, a trzecie Natalia Kłak i Patrycja Sujecka. Nagrodzone dzieci miały okazję zaprezentować się w czasie podsumowania akcji tego samego dnia w obecności Goscia specjalnego – pana wójta gminy Pabianice, który przeczytał dzieciom opowiadanie o tym, dlaczego warto polubić jesień. Recytacje były przeplatane piosenkami o tematyce jesiennej. Wykorzystano w nich ruch i rozmaite rekwizyty, by jak najlepiej oddać piękno i nastrój tej pory roku. Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były: bibliotekarka Urszula Kaczmarek i nauczycielki Aleksandra Łagowska i Bogumiła Trzeszczak.


Utworzono: 30.11.2016r
Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"
Uczniowie klasy IIIB (Zdrowe Serca) biorą udział w projekcie Zdrowo jem, więcej wiem, który jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia. Uczniowie realizują 1 lub 2 bloki zadań( w trzech etapach), w których skład wchodzą m.in. lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole.

Wiedza na temat warzyw i owoców oraz podjętych przez zespół ZDROWE SERCA działań została wypromowana wśród przedszkolaków i uczniów naszej szkoły miedzy innymi w formie apelu. Uczniowie omówili skutki zdrowotne nadmiernego spożywania słodyczy. Zachęcali do własnej domowej produkcji zdrowych, wartościowych słodkich przekąsek. Przedszkolaki i uczniowie szkoły poznali w formie rymowanek, haseł, wierszyków witaminy i wartości odżywcze zawarte w owocach i warzywach. Nie zabrakło również informacji na temat aktywności fizycznej, która jest niezbędna do utrzymania prawidłowego rozwoju organizmu. Wspólnie wykonaliśmy krótką gimnastykę. Odbył się również quiz wiedzy o warzywach i owocach. Na zakończenie tej akcji Zdrowe Serca wcieliły się w role bohaterów wiersza Jana Brzechwy pt:” Na straganie” i odbyła się piękna inscenizacja. Mamy nadzieję, że tym apelem zachęciliśmy uczniów i przedszkolaków do spożywania większej ilości owoców i warzyw, a zniechęciliśmy do objadania się słodyczami.

Utworzono: 30.11.2016r
Cała Polska czyta dzieciom - kl. IIIb
W ramach akcji Cała polska czyta dzieciom uczniowie kl. III b czytali grupie sześciolatków. Po wysłuchaniu fragmentów opowiadania Puc, Bursztyn i goście trzecioklasiści opowiedzieli również kilka przygód bohaterów tej książki. Dzieci mówiły o swoich psach, o tym jak się nimi opiekują, a na koniec wykonali pracę plastyczną z orgiami przedstawiającą swojego czworonożnego przyjaciela.


Utworzono: 30.11.2016r
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską
17 listopada Filia Biblioteczna w Żytowicach zorganizowała spotkanie literacko- muzyczne z autorką książek dla dzieci Edytą Zarębską oraz muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim. Autorka opowiadała dzieciom o tym jak zaczęła pisać książki, że było to jej wielkim marzeniem, które się spełniło i zachęcała dzieci, aby marzenia były ich myślą przewodnią. Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze, dzieci odpowiadały na zagadki do ilustracji, które robiła autorka. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę "Mądra Rzeka", a chętne dzieci mogły otrzymać autograf autorki. W spotkaniu wzięły udział uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami z ZSP w Żytowicach.

Utworzono: 30.11.2016r
Powiatowy konkurs recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją”
18 października w Miejskim Domu Kultury w Pabianicach odbył się powiatowy konkurs recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją”. W konkursie wzięło udział aż 15 grup z różnych szkół, które walczyły o Złotą Maskę. Dzieci ze Szkoły w Żytowicach również wzięły udział w tym wydarzeniu. Dziewczęta z klasy III a: Martyna Piątkowska, Gabrysia Ptak, Natalka Kłak, Martyna Kazimierczak pod opieką nauczycielki Aleksandry Łagowskiej wystawiły wiersz „Wędrówka” D. Wawiłow w formie dialogu scenicznego. Dzieci z klasy III b przygotowane przez wychowawczynię Bogumiłę Trzeszczak - Michał Szczepanik, Karolina Kaczmarek i Karolina Grzelczak przedstawiły inscenizowaną rozmowę gęsi z prosięciem. Spotkanie w gronie ludzi ceniących siłę poezji było świętem i okazją do bogacenia warsztatu pracy.
Utworzono: 15.11.2016r
11 listopada – rocznica odzyskania Niepodległości
To ważne wydarzenie wspominaliśmy w czasie apelu przygotowanego przez kl. III a. W krótkiej inscenizacji została symbolicznie przedstawiona grabież polskich ziem przez zaborców rozrywających narodową flagę. Artykuły prasowe z tamtego okresu przybliżyły gorycz klęski, ale też słodycz zwycięstwa po 123 latach niewoli. Został odśpiewany hymn państwowy i pieśni legionowe. Ta inscenizowana lekcja historii pozwoliła na uczczenie Święta Niepodległości najmłodszym uczniom naszej szkoły, pozwoliła im poczuć dumę z tego, że są Polakami.


Utworzono: 14.11.2016r
Dzień Świętych w kl. V
W V klasie Szkoły Podstawowej w Piątkowisku odbył się Dzień Świętych. Uczniowie naszej szkoły byli przebrani m.in. za kanonizowaną w tym roku Matkę Teresę z Kalkuty, czy Jana Pawła II, był z nami także Św. Józef razem z Maryją, a nawet znany wszystkim dzieciom biskup: Święty Mikołaj. Uczniowie poza przebraniem, zapoznali się także z interesującymi życiorysami świętych i chętnie przedstawili je wobec całej klasy.
Utworzono: 14.11.2016r
Halloween w kl. IV b
Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
Utworzono: 14.11.2016r
„Sztafeta czytelnicza” w Szkole Podstawowej w Piątkowisku
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pabianicach zorganizowała Czytelniczą Sztafetę Szkół. Celem akcji jest podkreślenie roli książki i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie uczniów do czytania oraz korzystania z zasobów bibliotek oraz promocja bibliotek szkolnych i biblioteki pedagogicznej w środowisku lokalnym. W piątek 28 października 2016 r. zorganizowaliśmy Sztafetę w naszej szkole. Do udziału w głośnym czytaniu zaprosiliśmy uczniów z klas IV-VI. Z okazji obchodów Roku Sienkiewiczowskiego uczniowie czytali z podziałem na role fragmenty „W pustyni i w puszczy” opowiadające o tym, jak bohaterowie urządzali w baobabie mieszkanie i wypędzali z niego zwierzęta. Uczniowie kl. IV a Dominika Karkowska i Marek Sysio przygotowali gazetkę tematyczną na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Wszyscy z uwagą wysłuchali opowieści o bohaterach książki. Kolejni uczniowie z radością przygotują też następny „Poranek czytelniczy”.

Utworzono: 02.11.2016r
11 listopada 2016r (piątek) - Narodowe Święto Niepodległości (dzień wolny od zajęć dydaktycznych)


Utworzono: 31.10.2016r
Święto Dyni w naszym przedszkolu
W piątek 28 października 2016r w naszym przedszkolu odbyły się obchody Święta Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć zabaw, piosenek i zajęć z dynią w roli głównej. Dynia to również wspaniałe warzywo inspirujące do wykonania różnorodnych prac plastycznych - w każdej grupie powstało wiele lampionów, masek i innych wytworów, które przyozdobiły nasze sale. W przerwach miedzy zabawą, a twórczością plastyczną chętnie bawiliśmy się przy piosence „Bal u Dyni”. Nasze "dyniowe" dekoracje dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy, a nasze przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni może być naszym, polskim świętem, a nie tylko importowanym Halloween.
Utworzono: 28.10.2016r
31 października 2016r (poniedziałek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

1 listopada 2016r (wtorek) - Wszystkich Świętych (dzień wolny od zajęć dydaktycznych)


Utworzono: 14.10.2016r

Utworzono: 10.10.2016r
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

w klasach IV-VI

Dnia 7 października 2016r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W głosowaniu wzięło 81 osób, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 4 były nieważne. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

1. Martyna Kowalczyk kl. VI – PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU

2. Szymon Szymański kl. V – ZASTĘPCA

3. Jakub Wardencki kl. VI – SKARBNIK / SEKRETARZ

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Regulamin wyborów do rady samorządu uczniowskiego


Utworzono: 13.10.2016r
Uroczyste Obchody Dnia Edukacji Narodowej
Dn. 13 października 2016r odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Nauczyciela. Na uroczystości przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, które przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli. Podczas uroczystości dyrektor Jakub Olejnik wręczył "Nagrody Dyrektora Szkoły" za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej wyróżniającym się nauczycielom oraz za zaangażowanie w pracy zawodowej obsłudze szkoły.

14 października 2016r (piątek) - Dzień Edukacji Narodowej (dzień wolny od zajęć dydaktycznych)Utworzono: 12.10.2016r
Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017

Utworzono: 04.10.2016r
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

w klasach IV-VI

W naszej szkole odbywają się kampanie wyborcze kandydatów do samorządu uczniowskiego. Każdy z kandydatów stara się zaprezentować z jak najlepszej strony, żeby zdobyć poparcie.
Utworzono: 04.10.2016r
Jesienne wiersze - rozwijamy talenty
Chwalimy się swoim talentem pisarskim! Nie piszemy "do szuflady"!


Utworzono: 04.10.2016r
III Czytelnicza Gra Miejska
Tegoroczna, III Czytelnicza Gra Miejska, odbyła się 30 września 2016 roku w Parku im. Słowackiego w Pabianicach. Głównym celem Gry była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjów. Rywalizujące zespoły musiały odszukać 7 punktów kontrolnych, na których należało wykazać się wiedzą i różnorodnymi umiejętnościami. Myślą przewodnią tegorocznej edycji Gry była powieść „W pustyni i w puszczy” (obchody Roku Henryka Sienkiewicza). Dzieci i młodzież przebrała się stosownie do postaci występujących w książce. Ulubione fragmenty tej książki głośno przeczytali Robert Jakubowski Wicestarosta Powiatu Pabianickiego, Grzegorz Mackiewicz Prezydent Miasta Pabianic oraz Joanna Kupś Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Pabianicach. W ten sposób wszyscy włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Ściążko i Martyna Kowalczyk.


Utworzono: 30.09.2016r
Przedszkolaki świętują Dzień Chłopaka
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie "5-latków" chłopcy otrzymali medale „Super Chłopaka”. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.Utworzono: 29.09.2016r
Dzień Głośnego Czytania w kl. II a
Dn. 29 września 2016r p. Magda przeczytała na kilka rozdziałów przyszłej lektury „Oto Kasia”. Potem zaczęliśmy czytać sami…


aż dziewczyny nie dowierzały, że potrafimy tak zainteresować się książką ;)

Utworzono: 29.09.2016r
Dzień Głośnego Czytania
W ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom w dniu 29.09.2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Głośnego Czytania”. Propagujemy głośne czytanie dzieciom, ponieważ rozwija ono wyobraźnię oraz buduje więzi pomiędzy nauczycielami a przedszkolakami. Celem takiego czytania jest również stymulowanie rozwoju dzieci oraz rozwijanie zdolności koncentracji, chęci poznawania świata. Czas poświęcony na głośne czytanie dzieciom to czas szczególnie dobrze wypełniony. Zachęcamy do głośnego czytania rodziców, dziadków w domu. Dziecko umacnia swoje więzi z rodzicem, gdy ma czytane przed snem. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości oraz buduje wzajemne zaufanie.

Utworzono: 28.09.2016r
Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę
Podczas wizyty w Bibliotece Publicznej w Żytowicach przedszkolaki z grupy 5-latków dowiedziały się, co to jest książka, a także co znaczy wypożyczyć książkę – przy okazji opowiadając, jak o nią w domu dbać i użytkować. Pani Ula pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Uli, że będą ją odwiedzały.

Utworzono: 27.09.2016r
Dolina Skrzatów
Dn. 26 września 2016r klasa IIa, I i „0” były w Krainie Skrzatów we Florentynowie. W Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog, który do krainy Skrzatów (nie krasnoludków) wprowadza wyłącznie tych, którzy są w stanie oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć przygodę. Zajęcia są prowadzone przez animatorów, którzy włożyli wiele serca w stworzenie Doliny Skrzatów, poświęcając swój czas i wiedzę. To pasjonaci, dzięki którym to miejsce jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a każde spotkanie z nimi daje mnóstwo energii. Ich celem jest:

- zaciekawienie otaczającym światem i lepszym zrozumieniem miejsca w nim,

- zaciekawienie historią jako sposobem na poznanie siebie i przyszłości,

- ukazanie miłości do przyrody jako źródła fascynacji, logiki i piękna. Zajęcia były zorganizowane w formie dynamicznej, żywej opowieści, opartej o scenografię z życia Skrzatów, do której wtrącane są zagadki i pytania. Opowieść uatrakcyjniona została warsztatami tworzenia starosłowiańskich lal – motanek, nauką poprzez zabawę, oglądaniem modeli i żywych eksponatów, a przystosowana do wieku i możliwości odbiorców, pozwoliła na szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy.
Utworzono: 22.09.2016r
W roku szkolnym 2016/2017 w naszym przedszkolu będzie realizowany
Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" IX edycja
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Program rozpocznie się 22.X.2016 r. wyjątkowym Dniem Przyjaciół Natury. Program trwa od 22.10.2016 do 30.06.2017.

Więcej informacji na stronie: www.przyjacielenatury.pl


Utworzono: 22.09.2016r
W roku szkolnym 2016/2017 w naszym przedszkolu będzie realizowany
Projekt „Żywiołki” edycja 2

Założenia projektu:

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Głównym calem projektu jest: poznawanie i doświadczanie świata oparte na żywiołach. Cel ten jest fundamentem, na którym budować mamy szczegóły projektu posiłkując się podstawą programową wychowania przedszkolnego i jej wszystkimi obszarami. Projekt polega więc głownie na realizowaniu wszystkich obszarów podstawy programowej w oparciu o żywioły. To jak będzie przebiegał zależy od inwencji nauczyciela i jego kreatywności. Żywioł ma się bowiem stać inspiracją do działań z dziećmi opartych przede wszystkim na doświadczaniu i aktywnym przeżywaniu.

Więcej informacji na stronie: www.zywiolki2.blogspot.com/Utworzono: 04.09.2016r
Szkoła nauki języka angielskiego EXPERT z Pabianic zaprasza zainteresowanych rodziców/opiekunów na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji zajęć dodatkowych płatnych z języka angielskiego w szkole w Żytowicach w dniu 7.09.2016r o godz.16.00.


Utworzono: 30.08.2016r
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017:

1 września 2016r (czwartek) godz. 8.00 (Piątkowisko)

i godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 30.08.2016r
wyprawka 3,4-latka na rok szkolny 2016/2017

wyprawka 5-latka na rok szkolny 2016/2017

Utworzono: 27.06.2016r
Dyżury przedszkola:

Petrykozy:

27.06.2016r - 08.07.2016r

25.07.2016r - 09.08.2016r

16.08.2016r - 31.08.2016r


Żytowice (w godz. 8.15 - 13.15):

13.07.2016r - 22.07.2016r

10.08.2016r - 12.08.2016r

Utworzono: 15.06.2016r
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016:
- klas IV - VI rozpocznie się o godz. 8.00 (Piątkowisko)
- klas I - III i przedszkola rozpocznie się o godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 14.06.2016r
Terminy półkolonii letnich:

I turnus: 27.06. - 01.07.2016r

II turnus: 04.07. - 08.07.2016r

III turnus: 11.07 - 15.07.2016r

Utworzono: 09.06.2016r
Wiyta w Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla zwierząt w Łodzi
W środę (8 czerwca 2016r) przedszkolaki (5-latki) i uczniowie kl.3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku udali się na wspólną wycieczkę do Fundacji Niechciane i Zapomniane – SOS dla zwierząt w Łodzi. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy dzieci w zakresie właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności fundacji, a także ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią. Podczas zwiedzania obiektu dzieciom i opiekunom towarzyszyła Pani Kasia i Sara. Dzieci mogły zobaczyć nie tylko boksy z psami i kociarnię, ale również szpitalik dla zwierząt oraz zagrodę z kozą, królikiem i świnkami. Ponadto Pani Kasia opowiedziała dzieciom m.in. o prawach zwierząt, zasadach pielęgnacji oraz chipowaniu psów. Dzieci pobawiły się z Molly i Lexi oraz Nanną i z jej wspaniałymi szczeniakami. W podziękowaniu za możliwość zwiedzenia fundacji i poświęcony nam czas, dzieci przekazały dla jej podopiecznych karmę, warzywa oraz środki czystości.Utworzono: 25.04.2016r
1 maja 2016r - Święto Pracy
2 maja 2016r - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
(dzień wolny od zajęć dydaktycznych)
3 maja 2016r - Święto Narodowe 3 Maja

Utworzono:19.04.2016r
I miejsce w konkursie przyrodniczym
Dn. 12 kwietnia 2016 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 17 XII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego Parki Narodowe Polski. Nasi uczniowie zajęli I miejsce.

Laureaci konkursu (klasa VI): Mateusz Cywiński, Sebastian Józiak, Michalina Listwoń, Jolanta Mencel.

Opiekun: Marianna Dżbik

GRATULUJEMY!!!Utworzono: 19.04.2016r
Olimpiada „Wiedza o Czerwonym Krzyżu i kulturze zdrowotnej”
Dnia 15 marca 2016 r. odbyły się eliminacje szkolne XVIII Olimpiady „Wiedza o Czerwonym Krzyżu i kulturze zdrowotnej”. Uczniowie klasy piątej odpowiadali na pytania dotyczące m. in. powstania Czerwonego Krzyża, nałogów i ich skutków, zdrowego trybu życia, pomocy przedmedycznej, działalności koła PCK w Pabianicach.

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w teście reprezentują naszą szkołę w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 29.04.2016 r. w Pabianicach.

Są nimi: Karolina Woźniak i Szymon Dudziak.

Zwycięzcom gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.


Utworzono: 10.04.2016r
Informacja o półkoloniach


Utworzono: 08.04.2016r
Gminny Konkurs Recytatorski "Wiosna, ach to ty..."

Regulamin: regulamin konkursu
Karta zgłoszenia: karta zgłoszenia

Utworzono: 08.04.2016r


Utworzono: 29.03.2015r


Utworzono:24.03.2016r

Wiosenna przerwa świąteczna:
24 marca - 29 marca 2016r

Utworzono: 23.03.2016r
Z XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski ZS PUT przywieźli medale zawodnicy Pabianickiego Klubu Sztuk Walki „Azja”. Dwudniowe mistrzostwa odbyły się w Wieliczce, a na starcie zameldowało się 487 zawodników z 23 klubów polskich i zagranicznych. Miejsca medalowe zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Obolewicz – 3. układy tradycyjne dzieci rocznik 2009, 1. walki soft stick chłopcy rocznik 2009.
GRATULUJEMY !!!!


Utworzono: 26.02.2016r
W dniach 29 lutego, 1 i 2 marca 2016r o godz. 10.00 w kościele

w Mikołajewicach odbędą się REKOLEKCJE dla klas: I, II, III.Utworzono: 25.02.2016r
Terminy składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017
Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego będą odbywały się w następujących terminach:

1. Od 14 marca – do 31 marca 2016 r. – złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego od 1 września w roku szkolnym 2016/2017

2. 5 kwietnia 2016 r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego

3. 25 kwietnia 2016 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list dzieci zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do przedszkola/oddziału przedszkolnego

4. Od 25 kwietnia do 29 kwietnia 2016 r. – potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do przedszkola/ /oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia

5. 4 maja 2016 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola/oddziału przedszkolnego


Regulamin rekrutacji do przedszkola/oddziału przedszkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku na rok szkolny 2016/2017
Deklaracja potwierdzenia woli kontynuacji edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2016/2017
Wniosek o przyjecie do przedszkola/oddzialu przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017


Utworzono: 12.02.2016r
Profilaktyka uzależnień - narkotyki, dopalacze
Pracownicy Straży Miejskiej z Pabianic przeprowadzili spotkanie z uczniami klasy V i VI w trakcie którego poruszali kwestię profilaktyki uzależnień. Wspólne rozmowy pozwoliły szerzej spojrzeć na problem zażywania nowych substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na skutki związane z zażywaniem narkotyków czy dopalaczy.

Utworzono: 02.02.2016r

Ferie zimowe:
15 luty - 26 luty 2016rUtworzono: 18.01.2016r
"Pomóżmy przetrwać zimę"
Po raz drugi organizujemy zbiórkę darów dla zwierząt - podopiecznych Fundacji Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt. Mile widziane będą m. in.:

- karma dla psów i kotów;

- koce/ręczniki/prześcieradła;

- żwirek dla kotów;

- środki czystości np. worki na śmieci, domestos, papierowe ręczniki itp.

Zbiórka odbędzie się w terminie 18.01. - 05.02.2016r w ZSP w Piątkowisku budynek w Żytowcach

www.niechcianeizapomniane.org

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY DAR !!!


Utworzono: 22.12.2015r

Utworzono: 18.12.2015r
Zimowa przerwa świąteczna: 23 grudnia 2015r - 31.12.2015r

1 stycznia 2016r - Nowy Rok

Utworzono: 14.12.2015r
Na niebie już gwiazda świeci,

kolędy śpiewają dzieci.

Rodziców na Jasełka zapraszamy,

które w przedszkolu wystawiamy.

Będzie Maryja, Józef i Jezusek w żłobie

i tak jak trzeba trzej królowie.

Niech przy nim łączą się Nasze rodziny

w imię Bożej Dzieciny.


Serdecznie zapraszamy rodziców na Jasełka, które odbędą się w piątek 18 grudnia 2015r. o godzinie 10.00 w przedszkolu w Żytowicach

Utworzono: 10.12.2015r
Dn. 8 grudnia 2015 r. dzieci z kl. „0” wraz ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Packą byli na wycieczce w Krainie Świętego Mikołaj w Kołacinku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową i zimową. W trakcie spaceru po ,,Bajkowej ścieżce” dzieci poznały postacie znane z książek, filmów i bajek - Kota w butach, Królową Śniegu, Calineczkę, Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Świętego Mikołaja oraz Dziada Mroza. Na placu zabaw umieszczonym w ogrzewanej hali dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dzieci zobaczyły również pałac Królowej Śniegu oraz jej karetę; dom, pocztę i sanie Świętego Mikołaja; dom Dziada Mroza i jego wnuczki Śnieguroczki; dom Baby Jagi i szopkę bożonarodzeniową.

Utworzono: 09.12.2015r
WOLNI OD ZAGROŻEŃ – Działania Profilaktyczne

Dn. 7 grudnia 2015 roku w turnieju „Wolni od zagrożeń”, szkołę podstawową w Piątkowisku reprezentowała rodzina Krasków. Składamy podziękowania za udział w quizie. Turniej został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pabianicach. Tematem rywalizacji była wiedza w zakresie uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu, narkotyków i nikotyny oraz przemoc w rodzinie.


Utworzono: 07.12.2015r
Dn. 7 grudnia 2015r. uczniowie naszej szkoły niecierpliwie oczekiwali na przyjście świętego Mikołaja. I oto, pojawił się on... Święty Mikołaj. Najważniejsze jednak były wielkie worki prezentów, które pojawiły się wraz z nim. Dzieci przebrane za małe Mikołaje, przywitały Świętego wierszykami, piosenkami, tańcami i kolędami. Czym wprowadziły nas w nastrój iście świąteczny. Było wesoło, słodko i świątecznie!

Utworzono: 01.12.2015r
Listopad upłynął uczniom naszej szkoły czytająco- pod znakiem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Patronował jej w tym roku duński baśniopisarz H. Ch. Andersen. Mądrość jego baśni uczniowie klas młodszych mieli okazję docenić w czasie spotkań z rodzicami, którzy licznie stawili się, by czytać dzieciom w klasach. Co roku w zorganizowanie i przygotowanie tego przedsięwzięcia włącza się Gminna Biblioteka Publiczna funkcjonująca przy szkole. Bibliotekarka Urszula Kaczmarek w ramach tego projektu ogłosiła konkurs na wykonanie wybranej postaci z baśni Andersena w formie kukiełki, pacynki bądź marionetki. Liczba prac, które napłynęły, a także ich niezwykle wysoki poziom przeszły oczekiwania organizatorów. Obecnie prace można podziwiać na wystawie w Bibliotece Miejskiej przy ulicy św. Jana. W uroczystym podsumowaniu projektu oprócz dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i przedszkolaków wzięli udział także zaproszeni goście: pani Magdalena Kardas i pan Mariusz Rzepkowski z Urzędu Gminy Pabianice. Pani Magdalena przeczytała wszystkim baśń Andersena, a pan Mariusz sfotografował całe wydarzenie tworząc fotorelację. Klasy drugie pod opieką Aleksandry Łagowskiej i Bogumiły Trzeszczak wystawiły dla uczniów i zaproszonych gości inscenizację baśni Andersena „Calineczka”. Mali aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role i otrzymali gromkie brawa. Goście pomogli też w rozdawaniu nagród w konkursie plastycznym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, gdyż bardzo wysoki poziom prac uniemożliwiał wyłonienie laureata. Dzieci były zadowolone, że ich wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie prac plastycznych zostały nagrodzone.

Utworzono: 30.11.2015r
Uczniowie ZSP w Piątkowisku uczestniczyli w "lekcji historii na żywo", podczas której zapoznali się z historią i kulturą antycznej Grecji przedstawionej przez grupę artystyczną Hefaystos.


Utworzono: 04.11.2015r
11 listopada 2015r Święto Niepodległości (środa)
- dzień wolny od zajęć edukacyjnych

Utworzono: 30.10.2015r
2 listopada 2015r (poniedziałek)
- dzień wolny od zajęć edukacyjnych

Utworzono: 07.10.2015r
II Czytelnicza Gra Miejska została zorganizowana przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Pabianicach, PODN w Pabianicach, Muzeum Miasta Pabianic pod patronatem Starosty Powiatu i Prezydenta Miasta. Konkurs odbył się 2 października 2015 roku w Pabianicach w Parku J.Słowackiego. Gra została zorganizowana dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z powiatu pabianickiego. Zgłosiło się dwanaście dwuosobowych drużyn, z których każda miała do wykonania 10 zadań- -większość na terenie parku, a 2 były przygotowane w zamku znajdującym się obok. Reprezentantki naszej szkoły świetnie sobie radziły z układaniem menu dla księżniczki, pisaniem podania asystentki księżniczki, wymyslaniem zaklęć i wieloma innymi zadaniami.

"Moim ulubionym było rysowanie herbu dla księżniczki Mii" - mówi Jola.

"A moim było szukanie puzzli w ciemnych lochach zamku przy użyciu jedynie małych latareczek" - opowiada Patrycja.

Drużyna z Piątkowiska zajęła 1 miejsce z łączną najwyższą liczbą punktów 90.

Czytelnicza Gra Miejska służy promocji czytelnictwa.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy przyjemnej lektury, gdyż wśród wielu nagród znalazły się też książki.


Jola Mencel (kl.VI) jako postać z bajki - Kopciuszek

Patrycja Reliszka (kl.VI) jako księżniczka oraz Jola Mencel(kl. VI) jako Kopciuszek
Utworzono: 30.08.2015r
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016:

1 września 2015r (wtorek) godz. 8.00 (Piątkowisko)

i godz.9.00 (Żytowice)

Utworzono: 30.08.2015r
wyprawka 3,4-latka na rok szkolny 2015/2016

wyprawka 5-latka (kl."0") na rok szkolny 2015/2016

Utworzono: 24.06.2015r
Uroczyste zakończenie roku szkolnego:
- klas IV - VI rozpocznie się o godz. 8.00 (Piątkowisko)
- klas I - III i przedszkola rozpocznie się o godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 21.06.2015r
Zielona Szkoła w Nadwarciańskim Grodzie

w Załęczu Wielkim

Klasy pierwsze oraz czwarta pod opieką wychowawców: Bogumiły Trzeszczak, Aleksandry Łagowskiej oraz Marianny Dżbik spędziły dwa czerwcowe dni na Zielonej Szkole w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim. W tym malowniczym miejscu odbywały się zajęcia przyrodniczo – plastyczne. Dzieci wzięły udział w marszu do cudownego źródełka, skąd czerpały leczniczą wodę. W czasie przerw na wypoczynek słuchały interesujących opowieści pana przewodnika. Ciekawym doświadczeniem integrującym maluchy z grupą starszych dzieci było poszukiwanie z mapą ukrytych w lesie znaków. Ćwiczenie to doskonaliło zmysł orientacji w terenie i uczyło korzystania z mapy. Mogliśmy też wziąć udział w organizowanym tam festynie z okazji Dnia Dziecka. Były pokazy tańca, pląsy, zabawy, mnóstwo atrakcji, a także… upominki! Dzieci w znakomitych nastrojach wróciły do domów.

Utworzono: 01.06.2015r
4 czerwca 2015r - Boże Ciało
5 czerwca 2015r - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Utworzono: 25.05.2015r
W gościnie u Agrafki :-)
W dniu 25 maja klasa 3a pojechała na "występy gościnne" do pabianickiego szpitala do podopiecznych Stowarzyszenia Agrafka. Przed naszymi niepełnosprawnymi Gospodarzami zaprezentowaliśmy się w przedstawieniu pt.: "Jędrek Jeżyk, chłopiec z kolcami" . Jest to smutna historia o samotności, odrzuceniu , braku akceptacji dla inności. Szczęśliwie kończy się ona happy endem:). Agrafkowicze przyjęli nas bardzo serdecznie i spontanicznie, żywo reagowali na poszczególne sceny - to uśmiechem, to wzruszeniem. Na koniec wizyty poczęstowano nas słodkościami, a my chętnie zakupiliśmy rzeczy, które są wytworem ich serc i rąk. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie z nimi spotkanie.


Zapraszamy do zakupu prac niepełnosprawnych członków stowarzyszenia AGRAFKA
Utworzono: 24.05.2015r
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - kwiecień 2015
Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zajęli 5 miejsce. Udział w turnieju wzięli: Zuzanna Grzegorz, Marcelina Marczuk, Łukasz Wardęcki , Wiktor Watała - uczniowie klasy VI. Wszyscy zawodnicy podczas turnieju sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ruchu drogowego. Uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy, jak również wykonać zadania praktyczne na miasteczku oraz torze sprawnościowym.

Utworzono: 24.05.2015r
Rozstrzygnięcie konkurs plastycznego

„Zdrowie na talerzu”

Głównym celem konkursu była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

I miejsce:

Weronika Wróbel kl. V

Jolanta Mencel kl. V

Nikola Kowalczyk kl. VI

II miejsce:

Wojdyński Jakub kl. IV

Michalina Listwoń kl. V

III miejsce:

Magdalena Grzelczak kl. IV

Kacper Kowalewski kl. V

Wyróżnienia:

Partycja Reliszka kl.V

Za udział:

Julia Konwerska kl. V, Klaudia Góra kl. VI

Marcelina Marczuk kl.VI, Martyna Kowalczyk kl. IV,

Julia Jaksa kl. IV, Maja Jakub kl. VI

Samorząd szkolny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z opiekunem i pedagogiem szkolnym dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu.

Utworzono: 08.05.2015r
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Dn. 6 maja 2015r.w Filii Bibliotecznej w Żytowicach odbyła się uroczystość ,,Pasowania na czytelnika ‘’ klasy 1a. Uczniowie przygotowali wraz z wychowawczynią przedstawienie o tym, że czytanie książek ma duże znaczenie w życiu człowieka. Dzieci zaprezentowały się w bajkowych strojach, a dla Pani bibliotekarki przygotowały piękną laurkę z cytatami o bibliotece i książce. Na zakończenie przedstawienia złożyły przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki . Na uroczystość zostali zaproszeni : Pan Dyrektor ,nauczyciele wraz ze swoimi grupami i rodzice.
Uroczystość przygotowały wychowawczyni kl.1a Pani Aleksandra Łagowska i bibliotekarka Urszula Kaczmarek.Utworzono: 03.05.2015r
Nasi uczniowie najlepsi w powiecie

w XVII edycji olimpiady

„Wiedza o Czerwonym Krzyżu i kulturze zdrowotnej”

Dnia 24 kwietnia 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Pabianicach odbył się II etap olimpiady „Wiedza o Czerwonym Krzyżu i kulturze zdrowotnej”.

Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Reliszka i Patryk Krawczyk.

Uczestnicy olimpiady wyłonieni w eliminacjach szkolnych musieli wykazać się wiedzą z zakresu powstania PCK, działań statutowych tej organizacji, wiedzą na temat różnego rodzaju chorób, zdrowego trybu życia oraz stosowania zasad pierwszej pomocy.

W tegorocznej edycji olimpiady na szczeblu powiatowym udział wzięło aż ponad 60 uczestników. Najwięcej punktów wśród uczniów klas piątych ze szkół powiatu pabianickiego zdobyli uczniowie naszej szkoły:

I miejsce Patryk Krawczyk

II miejsce Patrycja Reliszka.

Zwycięzcom gratulujemy, a czwartoklasistom życzymy powodzenia na teście w roku przyszłym, gdyż olimpiada odbywa się co roku.Utworzono: 03.05.2015r
Sześciolatki na podium
Dn. 24 04 2015 odbyła się X Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Konkurencje odbyły się w czterech kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły wzięły udział 5- latki pod opieką pani Agnieszki Jaksy oraz dzieci 6- letnie pod opieką pani Bogumiły Trzeszczak. Mali sportowcy wykonywali różne ćwiczenia, np. chodzili na szczudłach, po krążkach, odbijali piłkę oraz startowali w sztafecie. Najlepszą drużyną w kategorii 6 - latków okazała się grupa z Żytowic, pokonali 15 startujących przedszkoli z Pabianic i powiatu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Utworzono: 30.04.2015r
1 maja 2015r - Święto Pracy
2 maja 2015r - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
3 maja 2015r - Święto Narodowe 3 Maja

Utworzono: 26.04.2015r
Listy dzieci i uczniów przyjętych do przedszkola, klasy 0 i klasy I od 1 września 2015r:

Przedszkole - grupa młodsza 3-4-latki

Przedszkole - grupa starsza (klasa 0) - rocznik 2010

Klasa Ia

Klasa Ib


Utworzono: 15.04.2015r
Z życia Żytowic...
Dn. 15 kwietnia 2015r (środa) odwiedzili nas wolontariusze "Agrafki" wraz z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pabianicach. Nasi wspaniali goście zaprezentowali swój program artystyczny, któy przygotowali z okazji tegorocznych świąt wielkanocnych. Przywieźli, również ze sobą przepiękne, własnoręcznie wykonane ramki, ozdobną ceramikę, drewniane skrzyneczki, aniołki, kotki i wiele innych przedmiotów. Wyżej wymienione rzeczy są do zakupienia u nas w szkole. Zebrana kwota za dokonane zakupy "pójdzie" na szczytny cel, ponieważ zostanie przekazana podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pabianicach.
Utworzono: 03.04.2015r
Dn. 1 kwietnia 2015r w klasach I - III odbyły się

śniadania wielkanocne.


Utworzono: 25.03.2015r
Z życia klasy III
Przed samymi feriami zimowymi byliśmy na wspaniałej wycieczce w kopalni soli w Kłodawie. Górnicy zafundowali nam niezapomniany zjazd windą ( prędkość 6m/s) do wnętrza ziemi na poziom 600 m, a następnie przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych, obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych, a także możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Wszystko to poprzedzone zostało prelekcją n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Na koniec obdarowano każdego uczestnika wycieczki – paczką soli.
Zaraz po feriach przypadały Ostatki, więc zgodnie z tradycją naszej szkoły został zorganizowany Bal karnawałowy na który przybyliśmy w różnorodnych przebraniach – pod postaciami: wiedźm, czarodziejów, wróżek, księżniczek, Batmanów, rycerzy, piratów, zwierzątek etc.
27.02. byliśmy w kinie Tomi na spektaklu wrocławskiego teatru edukacyjnego pt.: „ Przygody Rumcajsa”. Przedstawienie bardzo nam się podobało, a szczególne wrażenie wywarła na nas postać Pajęczycy. Po przyjeździe do szkoły rysowaliśmy sceny ze spektaklu i przygotowaliśmy z nich dekoracje na gazetce ściennej w naszej klasie.
20.03. przygotowaliśmy wspólnie klasową kukłę Marzanny, która została spalona na boisku szkolnym podczas żegnania Zimy i witania Wiosny.Utworzono: 23.03.2015r
Nasi mali przyjaciele - owady

– program edukacji ekologicznej realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku w roku szkolnym 2014/2015

Więcej informacji w zakładce PROJEKTY

Utworzono: 17.03.2015r
Wiosenna przerwa świąteczna: 2 - 7 kwietnia 2015r


Utworzono: 02.03.2015r
W dniach 9, 10, 11 marca 2015r o godz. 10.00 w kościele

w Mikołajewicach odbędą się REKOLEKCJE dla klas: "0", I, II, III.Utworzono: 28.02.2015r
GRATULUJEMY !!!
Utworzono: 11.02.2015r
Dnia 23 stycznia dzieci z przedszkola i klas I-III gościły Babcie i Dziadków - osoby, które zajmują bardzo ważne miejsce w dziecięcych sercach. Każda grupa solidnie przygotowała swój występ, by podkreslić wagę obchodzonego święta. Dziadkowie zjawili się jak zwykle bardzo licznie w gościnnych progach sali OSP w Zytowicach. Mnóstwo ciepłych słów wypowiedzianych i wyśpiewanych, a potem zaproszenie w podróż do tamtych lat, tamtych dni, kiedy to nasi goście byli młodzi. Wspomnienia przywołały takie przeboje z lat 60. i 70. jak "Parasolki" Marii Koterbskiej, "Cała sala śpiewa z nami" Jerzego Połomskiego, "Nie liczę godzin i lat" i "Orkiestry dęte" Haliny Kunickiej. Dzieci zostały nagrodzone gorącymi brawami. Po wystepach artystycznych upominki od wnuków, słodki poczęstunek i zabawa przy muzyce. Po raz kolejny okazało się, że nasi goście są młodzi duchem i pełni energii, chętni do karnawałowego szaleństwa wraz z wnukami. Jeszcze raz życzymy naszym wspaniałym Babciom i drogim Dziadkom wielu, wielu lat życia w znakomitej kondycji i do zobaczenia za rok!Utworzono: 04.02.2015r
Dn. 29 stycznia odbyła się prelekcja nt."Bezpieczne ferie 2015",którą poprowadziła pani kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Pabianicach. Gość specjalny wręczył również nagrody laureatom konkursu "Jak bezpiecznie spędzić ferie". Nagrodzeni zostali:
I miejsce w kategorii wiekowej- kl. I-III
Oliwia Augustyniak,
Martyna Piątkowska,
Karolina Grzelczak

I miejsce w kategorii wiekowej - klasy IV-VI
Karolina Wożniak

II miejsce w kategorii wiekowej- kl. I-III
Patryk Jadczak
Daria Nowak
Gabrysia Ptak, Karol Lewandowski

II miejsce w kategorii wiekowej kl.IV-VI
Jakub Szczepanik

III miejsce w kategorii wiekowej kl. I-III
Natalia Kłak
Maja Pakuła
Jagoda Krajewska
Magdalena Mądrakowska
Michał Szczepanik
Karolina Kaczmarek
Adam Kowalczyk

III miejsce w kategorii wiekowej IV-VI
Patrycja Reliszka

Utworzono: 04.02.2015r
"WIECZÓR JASIA I MAŁGOSI"

to podsumowujące spotkanie nt. realizacji programu profilaktycznego "Domowi Detektywi", które odbyło się 28 stycznia 2015r. Program realizowała pani Dorota Migdal. Adresatami było 22 uczniów klasy piątej i ich rodzice.
Celem programu jest opóźnianie wieku inicjacji alkoholowej oraz zmniejszanie spożycia alkoholu u tych nastolatków, którzy mieli już kontakt z alkoholem. Celem pośrednim jest ułatwianie współpracy między wychowawcami a rodzicami dla podejmowania skuteczniejszej ochrony dzieci przed różnymi zagrożeniami.

Główne elementy programu:
1. spotkanie informacyjne dla rodziców
2. wybór i szkolenie liderów młodzieżowych
3. osiem godzin lekcyjnych zajęć prowadzonych w klasie
4. praca drużyn domowych detektywów (rodziców wraz z dziećmi)
5. "Wieczór Jasia i Małgosi" - spotkanie na zakończenie programu z udziałem dzieci, rodziców i zaproszonych gości

Materiały dla uczniów, jak i wcześniejsze szkolenie nauczycieli sfinansowane zostało przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pabianicach.
Uczniowie i rodzice aktywnie uczestniczyli w realizacji programu. Podczas spotkania piątoklasiści podzielili się swą wiedzą z rodzicami, a także zapewnili sobie i dorosłym dobrą zabawę podczas wspólnych konkurencji.
Na wieczorze Jasia i Małgosi obecna była pani kierownik GOPS w Pabianicach Magdalena Mielczarek, pan dyrektor Jakub Olejnik oraz pedagog szkolny Watała Wioletta.

Utworzono: 30.01.2015r
Badanie ewaluacji zewnętrznej zostało zrealizowane w dniach 01-12-2014 - 08-12-2014 przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje trzy wymagania:
 • Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej,

 • Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji,

 • Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

Raport z ewaluacji znajduje się w zakładce dokumenty.

Utworzono: 30.01.2015r
Klasa III
W ostatnich dniach października, przed dniem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy wspólnie z klasą 2ą cmentarz w Pabianicach. 26 listopada byliśmy na spektaklu "Księga Dżungli' w Teatrze Pinokio w Łodzi, a 22 stycznia oglądaliśmy przedstawienie pt.: "Piotruś Pan", które wystawili aktorzy krakowskiego Teatru Katolickiego. W wigilię Andrzeja laliśmy wosk przez klucz, a także wróżyliśmy sobie na wiele sposobów co też przyniesie nam Nowy Rok. 6 grudnia obyły się w naszej szkole Mikołajki - odwiedził nas Św. Mikołaj i przyniósł słodkie upominki. 16 grudnia zorganizowaliśmy klasową Wigilię, na którą zaprosiliśmy naszych Rodziców. Na tym uroczystym spotkaniu zaprezentowaliśmy się w przedstawieniu "Wigilia w autobusie", które zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez naszych Gości. Następnie złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnie przygotowanej " wieczerzy", w trakcie której odwiedził nas Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów.
Na początku stycznia mięliśmy warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których lepiliśmy z gliny prezenty dla Babć i Dziadków. 23 stycznia w remizie strażackiej miał miejsce bal z okazji Dnia Babci i Dziadka. Naszym podarkiem dla drogich Gości była muzyczna inscenizacja piosenki Haliny Kunickiej pt.: "Orkiestry dęte".


Utworzono: 30.01.2015r

Ferie zimowe:
2 luty - 13 luty 2015rUtworzono: 12.01.2015r


Utworzono: 12.01.2015r


Utworzono: 12.01.2015r
Informacja dla rodziców uczniów klas szóstych
Sprawdzian

Sprawdzian ma charakter powszechny i obowiązkowy. Oznacza to, że w egzaminie uczestniczy KAŻDY uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły.
Dostosowanie warunków i formy sprawdzianu do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych uczniów.
Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się mają prawo przystąpić do sprawdzianu w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia, na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.
Opinia poradni powinna być wydana nie później niż do końca września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian, w przypadku uczniów przystępujących do sprawdzianu – nie wcześniej niż po ukończeniu klasy III szkoły podstawowej. Opinia ta powinna zostać przedłożona dyrektorowi szkoły do 15 października roku szkolnego,w którym jest przeprowadzany sprawdzian.

Utworzono: 12.01.2015r
Konkurs "Jak spędzić bezpieczne ferie?"

Konkurs na plakat, wykonany techniką dowolną w formacie A-3.
Termin oddawania prac do 21 stycznia 2015 roku.
Prace przyjmuje: w Piątkowisku Pani Mariola Sanigórska, a w Żytowicach Wioletta Watała.
Organizatorem konkursu jest Samorząd Szkolny.

Utworzono: 12.01.2015r
Wyniki ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z przyrody dla kl. 4,5 i 6

Sesja jesienna 2014

W Olimpiadzie przedmiotowej wzięło udział 27 uczestników z klasy 4,5 i 6.
Za przygotowanie i zorganizowanie olimpiady odpowiedzialny był nauczyciel przyrody Pani Marianna Dżbik.
Liczba uczestników wynosiła:
Przyroda - kl.4: 937 uczestników
Przyroda - kl.5: 1225 uczestników
Przyroda - kl.6: 1384 uczestników.
Laureatami naszej szkoły zostali:
Szymon Dudziak uczeń klasy czwartej - uzyskał 212 punktów i Kuba Gasewicz, uczeń kl.6 - uzyskał 210 punktów.
Pozostali uczestnicy również zajęli wysokie miejsca i otrzymali dyplomy uznania.
Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu ogólnopolskim.
więcej w zakładce: NASZA SZKOŁA/KONKURSY

Utworzono: 05.01.2015r
W dniach 22, 23, 29,30.12.2014 oraz 02, 05.01.2015 w naszej szkole odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze nad dziećmi, które nie miały w tym czasie z kim pozostać w domu. Każdego dnia nad dziećmi sprawował opiekę jeden nauczyciel. Dzieci bawiły sie w klasach, na świetlicy, korzystały z sali gimnastycznej. Zajęcia trwały od godz. 9.00 do 13.00.Utworzono: 30.12.2014r
Przedświąteczny czas w naszej szkole obfitował w szereg imprez klasowych. Wigilijne spotkanie w dniu 16.12.2014 miała klasa III. Przystroiliśmy świątecznie swoją pracownię, ubraliśmy choinkę, nakryliśmy do stołu i oczekiwaliśmy wieczornego spotkania z Rodzicami i Św. Mikołajem, który miał przynieść prezenty. O godz. 17ej przyjechali goście w osobach Rodziców, przywieźli ze sobą świąteczne potrawy (każdy "dom" przygotował swoje świąteczne specjały:)) i rozpoczął się nasz wspólny świąteczny wieczór. Na początku zaprezentowaliśmy się w wigilijnym przedstawieniu pt. „ Wigilia w autobusie”. Mamy nadzieję, że inscenizacja podobała się gościom, bo włożyliśmy w nią dużo wysiłku i przygotowań. Następnie przenieśliśmy się do klasy, gdzie złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczne i zasiedliśmy do wigilijnej kolacji. W międzyczasie przybył długo oczekiwany Św. Mikołaj i obdarował wszystkich prezentami. Świetnie się bawiliśmy, jest nam jednak przykro z tego powodu, że było to nasze ostatnie wigilijne spotkanie w tym gronie i w tej szkole...


Utworzono: 24.12.2014r

Utworzono: 15.12.2014r
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustaleniami z organem prowadzącym szkoła będzie prowadzić dyżury w dniach
22 grudnia, 23 grudnia, 29 grudnia, 30 grudnia 2014r
oraz 2 stycznia, 5 stycznia 2015r.
Dowóz we własnym zakresie.

Utworzono: 12.12.2014r
Zimowa przerwa świąteczna:
22 grudnia - 31 grudnia 2014r
1 stycznia 2015r - Nowy Rok
2 stycznia 2015r - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
5 stycznia 2015r - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
6 stycznia 2015r - Święto Trzech Króli

Utworzono: 30.11.2014r
Dn.4 listopada 2014r w Szkole w Żytowicach odbył się konkurs recytatorski - święto wierszy dwóch poetek: D. Gellner i D. Wawiłow ceniących poczucie humoru u czytelnika, zapraszających go do magicznego, namalowanego słowem świata. Ich wiersze są bardzo lubiane o czym świadczy ogromne zainteresowanie konkursem wśród dzieci. Aż 46 dzieci chciało zmierzyć się z wierszami poetek, pobawić się przy nich, przedstawić je innym przez pryzmat własnej wrażliwości.
Recytujące dzieci były oceniane przez zaproszonych gości. W jury zasiadły Panie:
Magdalena Cieślar z PODN
Regina Armat z MBP w Pabianicach
Dominika Jasnos – Rygiel z Urzędu Gminy.
Dzieci z właściwym sobie wdziękiem zaprezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Szczególnie spodobały się recytacje następujących dzieci:
Igi Jaksy, Janka Szmytki, Karoliny Grzelczak, Magdy Mądrakowskiej (I miejsca ), Jakuba Wódki, Magdy Janiak, Karoliny Kaczmarek, Kacpra Swendraka (II miejsca), Mateusza Obolewicza, Natalki Kłak, Krzysia Opalińskiego, Kasi Pawełczyk (III miejsca). Przyznano tez wyróżnienia dla Patrycji Sujeckiej, Kingi Kalinowskiej, Michała Szczepanika, Huberta Kraski.
Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, brawami oraz upominkami.
Dzięki takim wydarzeniom wiersze poetek znów zaczęły żyć w wyobraźni słuchaczy. I chyba taka właśnie jest idea konkursów recytatorskich.
Konkurs został zorganizowany przez bibliotekarkę Urszulę Kaczmarek oraz nauczycielki: Bogumiłę Trzeszczak i Aleksandrę Łagowską.

Utworzono: 18.11.2014r
Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

W dniu 12.11.2014 uczniowie klasy II i III odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego. Celem wycieczki było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań przyrodą, poznanie gatunków owadów pożytecznych i szkodliwych dla człowieka, zwiedzenie muzeum oraz zdobyci i rozwinięcie posiadanych już umiejętności dotyczących rozpoznawania różnych gatunków owadów i zwierząt. Największym walorem dydaktycznym wycieczki, jest to, iż wykracza ona swoim zasięgiem poza nauczanie w budynku szkolnym. Ponieważ edukacja przyrodnicza w szkole to nie tylko zajęcia przy stolikach i wiedza teoretyczna. Dzięki wycieczce do Muzeum Przyrodniczego UŁ dzieci przede wszystkim wzbogaciły swoje wiadomości na temat świata owadów i zwierząt, szczególnie tych rzadko występujących, ginących i wymagających opieki, ale także i tych które nam zagrażają.

Utworzono: 18.11.2014r
„Moda na nie uczenie się”

Pod takim tytułem uczniowie kl. IV-VI obejrzeli widowisko zorganizowane we współpracy z biblioteką gminną i Teatrem Edukacji i Profilaktyki "MASKA".
W dobie technologii informatycznej, młodzież coraz częściej odstępuje od tradycyjnych metod nauczania. Uczniowie, kuszeni dostępem do wiedzy, chętnie korzystają z gotowych rozwiązań. Spektakl był próbą zwrócenia uwagi widzów na konsekwencje takich zachowań. Przestrzegał przed tzw. "prześlizgiwaniem się" z klasy do klasy. Jednocześnie motywował do nauki, ukazując jej nieocenioną wartość w dalszym Życiu. Mam nadzieję , że po obejrzeniu spektaklu każdy uczeń zadał sobie pytanie o to kim chce być w życiu i co chce osiągnąć.

Utworzono: 10.11.2014r
Dn.7 listopada gościliśmy w szkole pisarkę Wiolettę Piasecką - autorkę książek dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas pierwszych oraz zerówki. Nasz miły gość zaproponował nam przedstawienie kukiełkowe, zabawy słowem, konkursy wiedzy o baśniach, a także zdradził nam sekrety powstania kolejnych książek. Dzieci miały okazję zaspokoić swoją ciekawość i zadać pytania związane z procesem twórczym. Pani Wioletta przywiozła ze sobą wiele książek, które można było zakupić - z autografem autorki!

Utworzono: 05.11.2014r


Utworzono: 05.11.2014r
Dn. 7 listopada 2014r (piątek) - uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Żytowicach

Utworzono: 05.11.2014r
10 listopada 2014r (poniedziałek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

11 listopada 2014r Święto Niepodległości (wtorek) -

dzień wolny od zajęć dydaktycznych


Utworzono: 04.11.2014r
Dn. 20 września 2014 r. odbył się Piknik „Rodzina razem” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął się on uroczystym wręczeniem nagród uczestnikom i laureatom konkursu „Stop przemocy”, który odbył się w maju br.

II miejsce zajął uczeń kl. VI Adrian Trzeszczak


Utworzono: 04.11.2014r
Zespół Szkolno - Przedszkolny wziął udział w II edycji konkursu o dofinansowanie w formie dotacji dla zadań polegających na realizacji przedszkolnych i szkolnych programów edukacji ekologicznej pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi po hasłem „Nasi drobni przyjaciele - owady”.

Utworzono: 31.10.2014r
Przygodę ze szkołą na poważnie - czas zacząć!

Dn. 28 października pierwszoklasisci przeżywali swoją pierwszą uroczystość - PASOWANIE NA UCZNIA. Czas szybko mija - jeszcze niedawno przedszkolaki, a teraz już mali uczniowie opowiadali o sobie, o swoich marzeniach i oczekiwaniach, o próbach oswajania szkolnej rzeczywistości. Poddani wielu próbom wykazali się wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi do podjęcia nauki w szkole. Udowodnili, że potrafią sprostać szkolnym wymaganiom. W czasie pobytu w Krainie Edukolandii pokazali, że kochaja swoją ojczyznę, szanują przyrodę, są pracowici jak pszczoły i z pogodą ducha przeżywaja to, co przynoszą szkolne dni. Po częsci artystycznej nastapiło ślubowanie, czyli składanie obietnic, a potem pan Dyrektor dokonał uroczystego aktu pasowania na ucznia ołówkiem znacznie większych rozmiarów niż standardowy. Przejęci pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz maskotki sowy z mottem "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia". Po słodkim poczęstunku i sesji zdjęciowej dzieci i rodzice bawili się wspólnie przy muzyce.


Utworzono: 31.10.2014r
Dn. 8 października 2014r dzieci z przedszkola i klas pierwszych obejrzały w kinie Tomi film pt. "Pszczółka Maja". Po seansie filmowym klasy pierwsze ruszyły na zwiedzanie Starego Miasta i jego zabytków. Obejrzały Dwór Pabianicki zwany potocznie zamkiem, najstarszy kościół pw. św. Mateusza, domy tkaczy i fabryki wyrobów bawełnianych. Dłużej pierwszaki pospacerowały po Bulwarze Kruschego, gdzie bawiły sie w jesiennej scenerii. W czasie gier i zabaw nauczyły się rozpoznawać drzewa, owoce i liście, karmiły kaczki krzyżówki pływające po Dobrzynce i tańczyły w deszczu liści. W dobrych nastrojach dzieci wróciły do swoich klas, by wykonać twórcze prace z wykorzystaniem liści.

Utworzono: 09.10.2014r
13 października 2014r (poniedziałek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
14 października 2014r (wtorek) Dzień Edukacji Narodowej - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Utworzono: 30.09.2014r
 Dzieci z grupy 3,4 i 4,5-latków uczestniczą w IV edycji Akademii Aquafresh (Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków).
Nasze przedszkolaki brały udział w stanowieniu Rekordu Guinnessa
w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Rekord ustanowiliśmy 30 września 2014 r. o godzinie 12:00. Przez 2 minuty 257 500 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki!GRATULUJEMY !!!

Utworzono: 29.09.2014r

Utworzono: 30.08.2014r
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
1 września 2014r godz. 8.00 (Piątkowisko) i godz.9.00 (Żytowice)

Utworzono: 30.08.2014r
wyprawka 3,4-latka na rok szkolny 2014/2015

wyprawka 4,5-latka na rok szkolny 2014/2015

Utworzono:15.07.2014r 
wyprawka kl. "0" na rok szkolny 2014/2015

Utworzono: 25.06.2014r
Uroczyste zakończenie roku szkolnego:
- klas IV - VI rozpocznie się o godz. 8.00 (Piątkowisko)
- klas I - III i przedszkola rozpocznie się o godz. 9.00 (Żytowice)

Utworzono: 24.06.2014r
Udostępniamy wersję elektroniczną  naszej gazetki:
"Co w szkole piszczy" nr 4

Utworzono: 16.06.2014r


Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna” dzieciom i młodzieży uczęszczającym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku.

Zasady przyznawania dofinansowania zakupu podręczników
Wniosek na dofinansowanie zakupu podreczników

Utworzono: 12.06.2014r

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

Utworzono: 19.05.2014r
Dnia 27 maja 2014r o godz. 16.00 odbędą się zebrania z wychowawcami klas I, II i III.

Dnia 27 maja 2014r o godz. 16.40 odbędzie się zebranie ze wszystkimi rodzicami, którzy zadeklarowali, bądź jeszcze zamierzają zadeklarować chęć uczestnictwa dziecka w półkoloniach letnich. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 30zł.

Dnia 30 maja 2014r o godz. 11.30 w Szkole w Żytowicach odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
Uczniowie kl. I, II i III serdecznie zapraszają.

Utworzono: 16.05.2014r
Dnia 26 maja 2014r o godz. 10.00 w Przedszkolu w Żytowicach odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Przedszkolaki z grup: 3-,4-latków i 4-,5-latków serdecznie zapraszają swoich rodziców.

Utworzono: 13.05.2014r
Zapraszamy 

do udziału w konkursie plastycznym
"Stop przemocy".


Regulamin: regulamin konkursu

Utworzono: 12.05.2014r
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje, że na terenie województwa łódzkiego trwa realizacja programu zdrowotnego pn.  "Program badań przesiewowych słuchu dla dzieci w wieku szkolnym". Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
Celem głównym programu jest zapobieganie oraz wczesne wykrywanie niedosłuchu u dzieci w wieku szkolnym. Program skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat, u których dotychczas nie stwierdzono wad słuchu.
Program trwa do 30 listopada br. lub do wyczerpania się
środków.
Udział dziecka w Programie jest BEZPŁATNY.

Załączniki:Utworzono: 03.05.2014r

Utworzono: 29.04.2014r
1 maja 2014r - Święto Pracy
2 maja 2014r - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
(dzień wolny od zajęć dydaktycznych)
3 maja 2014r - Święto Narodowe 3 Maja

Utworzono: 24.04.2014r

Utworzono: 19.04.2014r

Utworzono: 12.04.2014r
Oto listy przyjętych uczniów i przedszkolaków na rok szkolny 2014/2015, których rodzice złożyli karty zapisu do przedszkola i klasy I w sekretariacie szkoły ZSP w Piątkowisku:
Utworzono:12.04.2014r
Wiosenna przerwa świateczna:
17 kwietnia 2014r - 22 kwietnia 2014r

Utworzono: 30.03.2014r

 1 kwietnia 2014r - sprawdzian szóstych klas.

Klasy  IV - V nie mają zajęć dydaktycznych.

Szóstoklasiści !!!
Wiemy, że trudny czeka WAS dzień
Całą swą duszą jesteśmy z Wami
Trzymamy kciuki mocno!
I wiemy, że  dacie radę jak zawsze.


Utworzono: 30.03.2014r

Na Górze Kamieńsk odbyły się  Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim  i snowboardzie. Juliusz Klinke - Mistrz Ziemi Łódzkiej Family Cup z 2013 roku w narciarstwie alpejskim, w 2014 roku znowu  na podium jako wicemistrz. Julek ,uczeń klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątkowisku, zajął drugie miejsce spośród 170 zawodników.

Polska ma Mistrza w skokach, a nasza szkoła ma mistrza w narciarstwie alpejskim.

Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!Utworzono:25.03.2014r

Procedura rekrutacji do klasy I SP w ZSP Piątkowisko 

oraz

  podanie do I klasy i karta zgłoszenia dziecka 

znajdują się na naszej stronie w zakładce:

sekretariat/dokumenty


Utworzono: 25.03.2014r
Od 31 marca do 2 kwietnia 2014r -
REKOLEKCJE kl. "0", I, II i III o godz. 10.00.

Utworzono: 10.03.2014r

Bal karnawałowy klas I-III

Czarownice, superbohaterowie, wróżki i wiele innych postaci znanych z telewizji i książek bawiło się na balu karnawałowym w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żytowicach. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa odwiedzała poszczególne klasy w których odbyły się gry i zabawy. Pani Magda Socha prowadziła zabawy ruchowo- plastyczno- logiczne: „ Kopciuszek”, ”Książę przynieś mi mój pierścionek”, „Magiczne pudełka”, „Wesoły klaun” i inne. W klasie pani Agnieszki Jaksa dzieci bawiły się w popularne gry i zabawy  z krzesłami. Natomiast pan Waldemar Kasperski prowadził zajęcia plastyczne pt. „Tworzymy maski i czapki”. Pomiędzy grami i zabawami odbyły się wspólne tańce.


Utworzono: 10.03.2014r
Karnawałowe szaleństwo ogarnęło uczniów w piątek  14 lutego 2014 roku. Wtedy odbyła się pierwsza dyskoteka dla uczniów klas I-III. Imprezę podzielono na dwie tury. Od godz.14.00 do 16.00  uczniowie wzięli udział w realizacji projektu „Szkoła promująca zdrowie” poprzez  przygotowanie kolorowych kanapek, pysznych sałatek a także gofrów. Natomiast  późnym popołudniem rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do godz.18.30. Za jej przygotowanie i bezpieczeństwo odpowiedzialni byli czujni nauczyciele  klas I-III. Dzieci bawiły się przy najnowszych hitach tj. „My Słowianie", „Bałkanica”, „Ale, Ale Aleksandra", „Cud malina”. W trakcie dyskoteki odbył  się  konkurs tańca, a także wybrano króla i królową balu. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze. Impreza na pewno na długo zagości w pamięci uczniów.

Utworzono:10.03.2014r

Baw się i wypoczywaj razem z nami!!!


Oferta kolonii letnich organizowanych przez Szkolny Klub Sportowy Junior w Piątkowisku

Miejsce wypoczynku: Ustronie Morskie 

Termin 29.06-12.07.2014


Utworzono: 04.03.2014r
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego w ZSP w Piątkowisku na rok 2014/2015

Do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2014/2015 przyjmowane są dzieci urodzone w latach 2011, 2010, 2009 i dzieci urodzone od lipca do grudnia 2008r.

Dzieci urodzone w roku 2009 i urodzone od lipca do grudnia 2008r mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

Od 3 marca do 10 marca 2014r.składanie deklaracji o kontynuowaniu uczęszczania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2014/2015.

Od 11 marca do 31 marca 2014r. wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

2 kwietnia 2014 r.ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego.

3 kwietnia 2014 r.opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

Od 4 kwietnia do 11 kwietnia 2014 r. - pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego. 

14 kwietnia 2014 r. - opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

Więcej informacji w regulaminie rekrutacji mieszczącym się na naszej stronie w zakładce:

sekretariat/dokumenty/regulamin rekrutacji dzieci do przedszkola w Żytowicach


Utworzono: 21.02.2014r
W najbliższy wtorek (25.02.2014r) o godz. 17.00 w szkole w Żytowicach odbędzie się zebranie rodziców, którzy byliby zainteresowani zapisaniem dziecka na półkolonie w miesiacu lipcu. Baza półkoloni będzie w szkole w Żytowicach. Zebranie będzie miało charakter informacyjny, ale ważne będzie złożenie deklaracji uczestnictwa dziecka ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Utworzono: 21.02.2014r

Informacja dla Rodziców 6-latków

Dzieci prawidłowo rozwinięte pod względem intelektualnym, społeczno – emocjonalnym oraz fizycznym są gotowe do rozpoczęcia nauki szkolnej. Osiągnięcie takiej gotowości nie jest gwarancją sukcesu a jedynie zapewnia dobry start do zdobywania wiadomości
i umiejętności szkolnych.
Jeżeli rodzice mają obawy, że dziecko nie poradzi sobie w szkole wówczas mają prawo do odroczenia obowiązku szkolnego, po zasięgnięciu opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej. Ponadto, już po rozpoczęciu nauki szkolnej mogą złożyć wniosek do dyrektora szkoły o cofnięcie pierwszoklasisty do klasy zerowej.
Wskazaniem do sprawdzenia gotowości szkolnej może być:
 • obniżony poziom poznawczy: dziecko nie jest „ciekawe świata”, wolno i z trudnością zapamiętuje, ma bardzo wolne tempo pracy,
 • zaburzony rozwój społeczno – emocjonalny: nadmierna lękliwość, nieśmiałość, agresja, nerwowość, nadmierna ruchliwość, niezdolność do długotrwałego wysiłku, osłabienie motywacji,
 • opóźniony lub zaburzony rozwój fizyczny, zaburzenia wymowy utrudniające dziecku komunikację.

W przypadku wątpliwości Rodziców poradnia psychologiczno- pedagogiczna w Pabianicach zaprasza do skorzystania z konsultacji z psychologami, pedagogami i logopedami (po uprzednim umówieniu się).

Kontakt do poradni:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pabianicach

ul. Bracka 10/12
95-200 Pabianice

tel. 42 239 -77 – 88


Utworzono: 10.02.2014r
Zapraszamy
do udziału w Szkolnym Konkursie plastycznym
 i multimedialnym "Bezpieczna przygoda z Internetem"

Regulamin konkursu znajduje się w zakładce:
Nasza szkoła/Konkursy


Utworzono: 03.02.2014r

Utworzono: 21.01.2014r


Utworzono: 13.01.2014r
Dn. 16 stycznia 2014r (czwartek) o godz. 16.00 odbędą się zebrania z wychowawcami dla rodziców uczniów kl. IV - VI (Piątkowisko). Zebrania poprzedzi 15 min prelekcja nt. "Przemoc w cyberprzestrzeni".

Utworzono: 13.01.2014r
Feriada 2014 w naszej szkole

Utworzono: 13.01.2014r
Ferie zimowe:
20 stycznia -  2 luty 2014r

Utworzono: 09.01.2014r

Plan zajęć rekreacyjno-sportowych w czasie ferii zimowych

 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątkowisku


Utworzono: 01.01.2014r


Utworzono: 23.12.2013r


Utworzono: 12.12.2013r
Zimowa przerwa świąteczna:
23 grudnia 2013r - 6 stycznia 2014r

Utworzono: 06.12.2013r
6 grudnia
Mikołajki
Utworzono: 26.11.2013r
Wycieczka do fabryki bombek
"Choineczka mała w izbie zapachniała, srebrnym szkiełkiem, świecidełkiem do dzieci mrugała." Choinka pięknie przystrojona w najróżniejsze ozdoby i mieniąca się kolorami swych światełek niby tęcza - to nieodłączny symbol świat Bożego Narodzenia. Dlatego też dzieci z wielkim zainteresowaniem i radością przyjęły propozycję wyjazdu do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Celem wycieczki było zobaczenie, jak zawieszane co roku na domowej choince szklane cudeńka powstają. Dzieci dowiedziały się od opiekuna wycieczki m. in. jak przebiega proces produkcyjny, jakie są tajniki dekorowania ozdób choinkowych, a także zobaczyły sposób formowania szkła. Dużą niespodzianką dla dzieci była możliwość zrobienia i przyozdobienia własnej, niepowtarzalnej bombki. Po takiej wycieczce, uczniowie ze zniecierpliwieniem czekają na moment ubierania choinek w swoich domach. A myślę, że w tym roku można spodziewać się, że będa wyjątkowo piękne, bo dzieciaki znają najnowsze trendy ich przyozdabiania. Po wycieczce grupa odwiedziła Mc Donald's.

Utworzono: 22.11.2013r
Dnia 22 listopada 2013r uczniowie klasy pierwszej rozwiązali Test Bezpieczeństwa przeprowadzonego przez wychowawcę klasy. Test sprawdzał wiedzę Pierwszoklasistów z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole i na drodze. 
Więcej informacji na stronie Organizatora: www.bezpiecznypuchatek.pl

Utworzono: 21.11.2013r25 listopada 2013r
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono: 20.11.2013r
Dnia 20 listopada 2013r. odbył się konkurs recytatorski "Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima". Oto finaliści:
 • grupa 3,4-latków: Patrycja Sujecka, Jakub Wódka
 • grupa 4,5-latków: Iga Jaksa, Weronika Krawczyk
 • kl."0": Michał Szczepanik, Adam Kowalczyk, Maksymilian Gąsiorek, Natalia Zuzańska
 • kl. I: Martyna Socha, Kacper Swędrak
 • kl.II: Katarzyna Pawełczyk, Maja Pakuła
 • kl.III: Karolina Woźniak, Martyna Kowalczyk, Magdalena Grzelczak, Maja Jakub


Utworzono: 11.11.2013r


11 listopada Dzień Niepodległości

dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Utworzono: 04.11.2013r
Dnia 4 listopada 2013r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach ul. św. Jana 10 odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Barwy Jesieni".
W konkursie 3 miejsce zajęła Iga Jaksa (grupa 5-latków). Wyróżniona została Karolina Kaczmarek (kl."0").


Utworzono: 03.11.2013rKampania Walki
z GłodemNa terenie szkoły w październiku zorganizowaliśmy  sprzedaż ciast w ramach „Kampanii Walki z głodem”. Domowe wypieki sprzedawali uczniowie wszystkich klas  Gimnazjum im. A.Mickiewicza w Piątkowisku oraz uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Piątkowisku. Razem uzbieraliśmy  631 zł - gimnazjum 492 zł, szkoła podstawowa - 139zł.  Dziękujemy wszystkim za wparcie, a wolontariuszom za słodkości. 
Akcję sprzedaży ciast będziemy kontynuować w grudniu pod hasłem: „Zamień głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo”.
Zapraszamy do współpracy.


Utworzono: 31.10.2013r


31 października Halloween

Ludwik Jerzy Kern "Zabawa duchów"

Strachu i straszydeł bez liku -
Rozkudłana czarownica,
Wilk, wyjący do księżyca,
Diabeł rodem aż z Tasmanii,
I Drakula z Transylwanii,
Wampir wielki jak kanapa,
Wielka Stopa, Czarna Łapa,
Wilkołaki z jednej paki,
I skrzeczące ryboptaki,
I paskudne trzy ropuchy,
I ryczące wściekłe duchy,
I straszydeł zastęp spory,
I potwory, i upiory,
I ziejące ogniem smoki,
Oraz inne obiboki.

Utworzono: 27.10.2013r


1 lisatopada Dzień Wszystkich Świetych
dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Utworzono: 25.10.2013r
25 października  Świętem Drzewa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od około 2002 r w dniu 10 października. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne i szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologiczne.
Obchody Święta Drzewa  w naszej szkole  rozpoczęliśmy uroczystym apelem, na którym przypomnieliśmy sobie rolę drzew w przyrodzie i ich znaczenie  w życiu człowieka. Na holu szkolnym można było podziwiać wystawę prac uczniów pt. „Drzewo”.  Klasa V pod kierunkiem Pani Beaty Jaksy przedstawiła inscenizację pt. „Sąd nad Muchomorem”.Podziwialiśmy również zdolności recytatorskie uczennic kl. VI. Ogłosiliśmy również  konkurs literacki pt. „Drzewo”.
Święto drzewa zorganizował Samorząd Uczniowski , którego opiekunem jest Marianna Dżbik.

Utworzono: 21.10.2013r
ZAPROSZENIE
na zawody dla uczniów szkół Gminy Pabianice

Zapraszamy na zawody w piłce nożnej chopców, które odbędą się
 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Piątkowisku w dniu 23.10.2013r o godz. 10.00.

REGULAMIN:

Czas trwania: 2 rundy x 8 minut
Liczba zawodników: 5 + 1 bramkarz
Sposób rozegrania: każdy z każdym
Dojazd: gimbus szkolny

Serdecznie zapraszam drużyny
nauczyciel WFu: mgr Mariusz Świrniak  Utworzono: 15.10.2013r
Program profilaktyczny "Magiczne kryształy"
15 października uczniowie klas III-IV zostali objęci programem profilaktycznym „Magiczne kryształy”, opartym na bajce Agnieszki Grzelak. 
Nasze dzieci zafascynowane telewizją i grami komputerowymi codziennie spędzają wiele godzin przed telewizorem ,a także monitorem komputera, co daje w sumie kilkadziesiąt godzin tygodniowo.
My rodzice, pozwalamy na to i nie kontrolujemy czasu, nie dostrzegamy zagrożeń, prowadzących do uzależnień czy nieporządanych zachowań naszych dzieci. Tracimy więź ze swoimi pociechami. Rzadko  ze sobą rozmawiamy, wspólnie się bawimy, jeździmy na rowerach, chodzimy na spacery.
Może warto to zmienić!?
Utworzono: 07.09.2013r
Dnia 11 września 2013r kl. I -III i przedszkolaki wybierają się na film pt. "Smurfy 2" do kina TOMI w Pabianicach.

Utworzono: 30.082013r


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 
2 września 2013r  godz. 9.00 (Piątkowisko)
 i 10.00 (Żytowice)


Szukaj

Odwiedziny

monitoring pozycji

Mleko


szkoła:

bezsmakowe - bezpłatne


Kalendarz